• $7,2998
  • €8,7864
  • 402.435
  • 1527.45
27 Ağustos 2012 Pazartesi 12:24 | Son Güncelleme:

İngiliz polisinin 'Assange' nöbeti

İngiliz polisinin 'Assange' nöbeti

Londra polisi, Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın sığındığı Ekvador Büyükelçiliği önünde 24 saat nöbet tutuyor. Assange'ın konuşma yaptığı balkona güvenlik kamerası takıldı.

Ekvador yönetiminin Wikileaks kurucusu Julian Assange'ın siyasi sığınma başvurusunu kabul etmesiyle İngiltere ile bu ülke arasında patlak veren diplomatik krizin ardından, Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği önündeki gergin bekleyiş sürüyor.

Başkentin turistik ve lüks semtlerinden Knightsbridge'in simgesi olan Harrods mağazasının hemen yanında bulunan Ekvador'un Londra Büyükelçiliği binası önünde, Londra polisi 24 saat nöbet tutuyor.

Büyükelçilik'in tarihi binası önündeki kalabalık, Harrods mağazasına uğrayan turistlerin de dikkatinden kaçmıyor. Bu nedenle, Ekvador Büyükelçiliğinin önünde Assange destekçilerinin yanı sıra, ellerinde fotoğraf makineleriyle duran meraklı turistlere de rastlanıyor.

Assange'ın destekçileri ise Büyükelçilik'in karşı kaldırımdaki bekleyişini sürdürüyor. Üzerlerinde, "Assange'a Özgürlük", "Londra polisi neden ABD için çalışıyor?", "Viyana Sözleşmesi'ne saygı gösterin" gibi pankartlar taşıyan destekçiler, zaman zaman hoparlörle İngiliz hükümeti ve polisine, Assange'ın Ekvador'a sığınmasına izin verilmesi çağrısında bulunuyor.

 

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu