• $9,4469
  • €11,032
  • 540.004
  • 1434.85
8 Ekim 2021 Cuma 12:32 | Son Güncelleme:

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Reuters ve Foreign Policy'nin Türkiye haberlerine yalanlama

Aksam.com.tr

İngiltere'nin küresel haber ajansı Reuters ve Washington merkezli uluslararası odaklı strateji dergisi Foreign Policy, Türkiye ve Başkan Erdoğan hakkında asılsız iddialar ortaya attı. “Haberleri” İletişim Başkanı Fahrettin Altun yalanladı.

Londra merkezli küresel çapta habercilik faaliyeti yapan Reuters ve Amerikan Foreign Policy dergisi Türkiye hakkında yalan haberlere imza attı.

Reuters tarafından Başkan Erdoğan'ın ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun adının kullanılarak yapılan haberlerde iddialar ortaya atıldı.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun resmi Twitter hesabından İngilizce bir paylaşımla Reuters'a ve Foreign Policy'ye seslendi. Altun, "Eskiden sosyal medyada yalan haberler sorun oluyordu. Görünen o ki şimdi ana akım medya da aynı dertten muzdarip. Büyük kuruluşların bile bu tür yalanları yayması derinden endişe verici." ifadelerini kullandı

Altun, paylaşımını Türkçe tekrar ederek, "Yalan haberi sosyal medyanın sorunu zannediyorduk. Fakat görüyoruz ki artık ana akım medya da aynı meseleden muzdarip. Büyük medya kuruluşları bile bu tür yalanları kolayca dolaşıma sokabiliyor. Bu endişe verici bir durum. Her ikisi de yalan." dedi.

<p> </p>

Arabeskin 'Babası' kim?

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Karargahı'na geldi

AFAD ekipleri kurtardı! Keçi ve koyunları kayalıklarda bulundu