• $8,1783
  • €9,7536
  • 456.838
  • 1393.24
11 Şubat 2021 Perşembe 22:52 | Son Güncelleme:

IKBY'den terör örgütü PKK itirafı: Sürekli kaçış halindeler

IKBY'den terör örgütü PKK itirafı: Sürekli kaçış halindeler
AA

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokratik Partisi (KDP), terör örgütü PKK'nın daima kaçış halinde olduğunu açıkladı.

Eski IKBY Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokratik Partisi'nden terör örgütü PKK'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunuldu.

AA'da yer alan habere göre, KDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, PKK'nın "KDP, TSK ile ortak hareket ediyor" iddialarına ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Partilerinin TSK'nın PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonlarla herhangi bir bağlantısının olmadığını vurgulayan Muhammed, "(KDP) Asla PKK'nın savaşması veya savaşmamasının önünü kapatmamıştır. Savaşamadıkları zaman kaçıyorlarsa burada KDP'nin bir hatası yok." ifadelerini kullandı.

Muhammed, şöyle devam etti:

"PKK, asılsız ithamlardan vazgeçmelidir. Onlar da çok iyi biliyor ki KDP'nin bu savaşta bir parmağı olsaydı, PKK daha kötü bir durumda olacaktı. Bize göre bu istikrarsızlığın en iyi çözümü PKK'nın Kürdistan Bölgesi'nin yakasından düşmesidir."

KDP Sözcüsü Muhammed ayrıca, PKK'nın Türkiye toprakları içinde çatışamadığını ve devamlı kaçış halinde olduğunu kaydetti.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü