• $8,3595
  • €10,1037
  • 477.612
  • 1345.15
03 Mart 2020 Salı 16:33 | Son Güncelleme:

İdlib şehitleri Suriye'deki mitingde anıldı

İdlib şehitleri Suriye'deki mitingde anıldı
IHA

Suriye'nin Tel Abyad ilçesine bağlı Suluk kasabasında İdlib şehitleri için miting düzenledi. Mitingde, Suriyeliler Türk bayrağı ve SMO flamalarını yan yana taşıdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin SMO ile birlikte düzenlediği Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suluk kasabasında yaşayan vatandaşlar, İdlip’te Bahar Kalkanı Harekatı’nı yürüten Türk ordusuna destek için sokaklara döküldü. Miting yapan bölge halkı, İdlip’te şehit edildiği hain saldırıya tepki göstererek, saldırıda şehit olan 34 Türk askeri ve Suriyeliler için dualar etti. Türkçe ve Arapça marşların da okunduğu mitingde MSO flamaları ve Türk Bayrağı yan yana taşındı.

"BU TOPRAK SURİYELİ VE TÜRK KARDEŞLERİMİZİN KANI İLE SULANMIŞTIR"

Suriye’de Türk ve Suriyelilerin yan yana şehit düştüğünü belirten Ahmet Hac isimli vatandaş, "Bugünlerde buralarda bahar havası. İnşallah İdlip’e de bahar havası gelecek. Bu topraklarda Suriyeliler şehit düştüğü gibi Türk kardeşlerimizde şehit düşmüştür. Allah şehadetlerini kabul etsin. Bu toprak hem Suriyeli ve hem de Türk kardeşlerimizin kanı ile sulanmıştır. Bu vatan artık hepimizin. Bugünlere gelmemizde Türkiye’nin çok büyük katkıları olmuştur. İnşallah birlik ve beraberliğimizi artık kimse bozamayacaktır" diye konuştu.

<p><strong> </strong><span>Gazeteci  Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir programda, CHP Genel Başkanı Kem

128 milyar iftirası nasıl kuruldu?

TFF'den 23 Nisan sürprizi! İşte milli futbolcuların çocukluk fotoğrafları

Türkiye'nin en uzun bayrak direğine Türk Bayrağı çekildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İstanbul'da