• $8,066
  • €9,5367
  • 493.597
  • 1175.16
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Haziran 2020 Pazartesi 14:26 | Son Güncelleme:

Hint Okyanusu'nda hareketlilik: İran askeri üs kuracak

Hint Okyanusu'nda hareketlilik: İran askeri üs kuracak
IHA

Son dönemde askeri ve siyasi hamlelerinde başarısızlıkları peş peşe kovalayan İran'dan sıcak bir hamle geldi. İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri, "Devrim Muhafızları, Hint Okyanusu'nda kalıcı bir askeri üs kurmakla görevlendirildi ve bu üs yıl sonuna kadar kurulmuş olacak" dedi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri yaptığı açıklamada, Devrim Muhafızlarının uzak denizlerde askeri üs kurmakla görevlendirildiğini ve bu üssün kalıcı olacağını açıkladı. Daha önce Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetlerinin uzak denizlere gemi gönderdiğini belirten Tengseri, Hint Okyanusu’na yöneldiklerini belirterek, "Devrim Muhafızları Hint Okyanusunda kalıcı bir askeri üs kurmakla görevlendirildi ve bu üs yıl sonuna kadar kurulmuş olacak" dedi.

İran gemilerine yönelik Umman Denizi ve Hint Okyanusu’ndaki korsan saldırılarının bir daha tekrarlanmayacağını vurgulayan Tengseri, "Hint Okyanusunda ve Umman Denizinde oluşturacağımız güç ile gemilerimize yönelik korsan saldırıları engellemiş olacağız" ifadelerini kullandı.

İHA

<p>İşgalci Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmı

Türkiye'yi şikayet etmediği bir Hindistan kalmıştı! Paşinyan'dan 'ateşkesi biz bozmadık' yalanı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kış ayında virüse karşı 5 önlem

Boyalı Dağı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyülüyor