• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
02 Kasım 2020 Pazartesi 13:28 | Son Güncelleme:

Hindistanlı doktoru kandırdılar: 93 bin dolara "Alaaddin'in Lambası"nı sattılar

Hindistanlı doktoru kandırdılar: 93 bin dolara "Alaaddin'in Lambası"nı sattılar
DHA

Hindistanlı doktor, 93 bin dolara "Alaaddin'in Lambası" olduğu iddia edilen bir nesne satın alarak dolandırıldı. Masaldaki cin gibi giyinerek lambadan çıkmış gibi yapan dolandırıcılar gözaltına alındı.

Hindistan’da bir doktora geçen Pazar günü 93 bin dolara "Alaaddin'in Lambası" olduğunu iddia ettikleri nesneyi satan iki dolandırıcı, polis tarafından gözaltına alındı.

DHA'da yer alan habere göre, dolandırıcılardan birinin satış esnasında, masaldaki cin gibi giyinerek lambadan çıkmış gibi yaptığı ve doktoru bu şekilde kandırdıkları ifade edildi.

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde Laeek Khan adlı doktor, polise başvurarak iki kişinin kendisine Aladdin’in Lambası’nı sattığını ancak satın aldıktan sonra 'lambayı' ovuşturduğunda dileklerini yerine getireceğine inandığı cinin ortaya çıkmaması üzerine dolandırıldığını anladığını ifade etti.

Polis, Khan’ın nesneye 93 bin dolar ödediğini belirterek iki dolandırıcıyı Perşembe günü gözaltına aldıklarını açıkladı.

CİNİN KILIK DEĞİŞTİRMİŞ DOLANDIRICI OLDUĞUNU DAHA SONRA ANLADI

Hindistan yerel basınında çıkan haberlere göre Dr. Khan, şikayetinde adamlardan birinin satış sırasında lambadan bir cin çıkardığını söyledi. Dr Khan'ın, daha sonra cinin aslında kılık değiştirmiş dolandırıcılardan biri olduğunu fark ederek polise şikayetçi olduğu bildirildi.

<p>Peki, Ankara  kulislerinde neler yaşanıyor? CHP’de neler yaşanıyor? Millet İttifakı dağılıy

Siyasette neler konuşuluyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Başkan Erdoğan, Milli Saraylar Resim Müzesi Açılış Programı'na katıldı

Ölümsüzlük mantarı olarak biliniyor! Türkiye'de üretilmeye başlandı