• $7,3658
  • €8,9317
  • 436.619
  • 1522.93
12 Ağustos 2020 Çarşamba 11:25 | Son Güncelleme:

İki nükleer güç karşı karşıya... Hindistan, savaş jetlerini Çin sınırına konuşlandırdı!

İki nükleer güç karşı karşıya... Hindistan, savaş jetlerini Çin sınırına konuşlandırdı!
DHA

Son Dakika Haberleri.. Hindistan ve Çin arasında gerilime neden olan Ladakh bölgesinde hareketlilik başladı. Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait savaş jetleri, askeri kargo uçakları ve binlerce ek birlik, Çin sınırına konuşlandı.

Hindistan'ın, Çin ile gerilime neden olan Ladakh bölgesine savaş jetleri, askeri kargo uçakları ve binlerce ek birliğini konuşlandırdığı bildirildi.

DHA'nın aktardığı habere göre, Hindistan Hava Kuvvetleri, Ladakh sınır bölgesine ülkenin kendi üretimi olan ve 70 milimetre topa sahip savaş helikopterleri, roket ve diğer silahlarını konuşlandırdı.

Hindistan merkezli bir havacılık ve savunma şirketi Hindustan Aeronautics Limited'den (HAL) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Sınırdaki mevcut durumun ışığında, Hindistan Hava Kuvvetleri görevlerini desteklemek için kısa sürede yüksek irtifada operasyonlar için iki hafif muharebe helikopteri konuşlandırıldı." 

HİNDİSTAN-ÇİN KRİZİ

9 Ağustos'ta Hindistan ve Çin arasında yapılan komutan düzeyindeki altıncı görüşmelerde ilerleme sağlanamadı. İki tarafın birbirini Ladakh bölgesinde sınır ihlali yapmakla suçladığı Nisan 2020'den bu yana gergin olan durumu düzeltmek için ortak düzeyinde görüşmeler yapılabileceği aktarıldı. 15 Haziran'daki çatışmalarda Galwan Vadisi'nde 20 Hint askeri hayatını kaybetmişti.

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Eren-5 operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildi

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı