• $7,5012
  • €8,9614
  • 411.083
  • 1541.95
30 Ağustos 2012 Perşembe 12:14 | Son Güncelleme:

Her şey İran'ın istediği gibi

Her şey İran'ın istediği gibi

ABD ve İsrail'in engelleme çabalarına rağmen Tahran'a giden BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü.

Bugün başlayacak 16. Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi'nin Liderler Toplantısı'na katılmak üzere dün Tahran'a giden Ban'ın, Tahran'daki temasları kapsamında daha önce Meclis Başkanı Ali Laricani ile görüştü. en Ban'ın, dini lider Ayetullah Ali Hamaney ile de bir araya gelmesi bekleniyor. Ban, Laricani'yle görüşmesinin ardından 'İran'ın, Suriye'deki krizin barışçıl yollarla çözümünde önemli rol üstlenebileceğini söylemek için buradayız' dedi.

YENİ TEMAS GRUBU
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Dışişleri Bakanları toplantısında, Mısır, İran ve Venezüella'dan oluşan bir temas grubu önerisinin gündeme getirildiğini belirtti. Mihmanperest, temas grubuna başka ülkelerin katılıp katılmayacağı konusunda ise bilgi vermedi. Öte yandan Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, zirveye katılan ülke temsilcilerinin nükleer tesisleri gezebilmeleri için Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın gerekli izni verdiğini söyledi. Konuklara sunulan öneriler arasında İsfahan ve Şiraz gibi kentlerin ziyareti olduğunu da belirten Salihi, talebe göre hareket edileceğini belirtti. İki günlük liderler zirvesinin sonuç bildirgesi yarın açıklanacak. AA

<p>İnsanların, hayatı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi kalbin de ilerleyen yaşlarda

Kalp hastaları dikkat! Fazla kilolar kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı