• $7,4161
  • €9,0375
  • 441.975
  • 1542.45
21 Mart 2020 Cumartesi 08:01 | Son Güncelleme:

Her şey bir rulo kağıt için

Her şey bir rulo kağıt için

Avustralya'dan ABD'ye kadar marketlerde en çok ‘tuvalet kağıdı' için mücadele ediliyor. Almanya'daki tuvalet kağıdı kavgasında bir kişi ağır yaralandı.

Koronavirüs salgınının dünyaya yayılması ile ilk ‘marketlere hücum’ görüntüleri Avustralya’dan geldi. Ardından ABD ve Avrupa ülkeleri eklendi. Marketlerde en çok ‘yağmalanan’ ürünün ‘tuvalet kağıdı’ olması dikkat çekti. 

Tuvalet kağıdı üzerinde son kavgalar Almanya’daki marketlerde kayda alındı. Sosyal medyada yayınlanan videoya göre, markette sepeti tuvalet kağıdıyla dolduran kişiyi ‘sınırlı sayıda ürün almaya’ ikna etmeye çalışan güvenlik görevlisi, müşterinin ısrar etmesi üzerine zor anlar yaşadı. Müşteri, güçlükle, iki paket tuvalet kağıdını iade etmeyi kabul etti. Bir başka görüntü de Hollanda’da ortaya çıktı. ‘Jumbo’ adlı bir markete ürün getiren TIR’a saldıran müşteriler, içindeki tuvalet kağıdı kolilerini almak için birbirlerini ezdi, bazı kişiler yerlerde yuvarlandı.

BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

ABD’nin resmi haber sitesi Voice of America, Almanya’da koronavirüs teşhisi konulan ve hayatını kaybedenlerin hızlı artması üzerine alışveriş çılgınlığının da arttığına dikkat çeken bir haber yayınladı. VOA’nın haberine göre, Almanya’da Corona virüsü salgını sebebiyle tuvalet kağıdı almak için marketlere akın edenler arasında çıkan kavgada, ağır yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı. VOA, kavganın olduğu kenti ve marketi açıklamadı, ancak Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Çarşamba günü ulusa seslenerek “Bir daha hiç gelmeyecekmiş gibi rafları boşaltmak anlamsız” mesajı verdiğini hatırlattı.

ABD’DE POLİS NEZARETİ

ABD de dünyanın geri kalanından farklı değil. Zira ülkenin en büyük süpermaket zinciri Walmart’ta tuvalet kağıtları ‘polis memuru nezaretinde’ ve sınırlı sayıda satın alınabiliyor.

RUTTE’DEN HALKINI ‘RAHATLATAN’ AÇIKLAMA 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, vatandaşlarına tuvalet kağıdı sıkıntısı olmadığını dair güvence verdi. Koronavirüs salgınına rağmen çalışmak zorunda kalan işçilere destek vermek amacıyla bir süpermarketi ziyaret eden Rutte, oradaki bir müşteriye rafların dolu olduğuna işaret ederek, yeterli tuvalet kağıdına sahip olduğunu söyledi.

<p>HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri

HDP binasına baskın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Kilo vermek için iştah kapatan besinler