• $9,2521
  • €10,785
  • 530.245
  • 1435.07
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:25 | Son Güncelleme:

Hayvanlar üzerinde kozmetik test yasak

Hayvanlar üzerinde kozmetik test yasak

Meksika'da hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik testlerinin yasaklanmasını içeren tasarı onaylandı. Artık ürünlerde hayvan testi yapılmadığına dair etiketler bulunacak.

Meksika, kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklama kararı aldı. Yasağı içeren Genel Sağlık Yasa Tasarısı, Senatonun İkinci Yasama Çalışmaları Komisyonu ve Birleşik Sağlık Komisyonları tarafından oy birliğiyle onaylandı. Senato komisyonlarında kabul edilen tasarıyla, içeriğinde hayvanlar üzerinde test edilmiş herhangi bir bileşen ya da bunların kombinasyonları bulunan her türlü kozmetik ürünün ülkede üretilmesi, pazarlanması veya ithal edilmesi yasaklanacak.

YEDİ YIL HAPİS CEZASI

Tüketicilerin bilgi edinme hakkı sebebiyle satışa sunulan kozmetik ürünlerde, üretiminde hayvan testi yapılmadığını ifade eden etiketlerin bulunması da zorunlu hale getiriliyor. Hayvanlar üzerinde kozmetik testler yapan ve bu testlerin geliştirilmesine katılan kişiler ile bu kişileri işe alan, yöneten ve buna izin verenler 2 yıldan 7 yıla kadar hapis ve o günkü ceza biriminin 200 ila 2 bin katı para cezası ile cezalandırılacak.

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor