• $8,5052
  • €10,2613
  • 495.116
  • 1441.33
28 Mart 2018 Çarşamba 22:55 | Son Güncelleme:

Hamas'tan 'Filistinli Bakan'a Kudüs tepkisi

Hamas'tan 'Filistinli Bakan'a Kudüs tepkisi

Hamas, Filistin Çalışma Bakanı Şehla'nın işgalci İsrail Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanı Katz ile Kudüs'te görüşmesine tepki gösterdi. Hamas sözcüsü Kanu, 'İşgalci İsrail ile her türlü ilişki ve iletişimin kesilmesi' çağrısında bulunarak, Hamas olarak Kudüs'te yapılan bu görüşmeyi kınadıklarını belirtti.

Hamas, Filistin Çalışma Bakanı Memun Ebu Şehla'nın, işgalci İsrail Refah ve Sosyal Hizmetler Bakanı Haim Katz ile Kudüs'te görüşmesini kınadı.

Hamas sözcüsü Abdullatif el-Kanu, yaptığı yazılı açıklamada, "Kudüs'ün kalbinde yapılan bu toplantı, Filistin halkının duygularına yapılmış bir provokasyondur. Bu toplantı, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararını reddeden ve bu uğurda şehit ve yaralı düşen Filistinlilerin değişmez tutumunu görmezden gelmektir." ifadelerini kullandı.

"İşgalci İsrail ile her türlü ilişki ve iletişimin kesilmesi" çağrısında bulunan Kanu, Hamas olarak Kudüs'te yapılan bu görüşmeyi kınadıklarını belirtti.

Filistin Çalışma Bakanlığından dün yapılan yazılı açıklamada, Ebu Şehla ile Katz'ın Kudüs'teki görüşmesinin Almanya'nın çağrısıyla düzenlendiği Filistin ve İsrail tarafında görev yapan Alman büyükelçilerin de görüşmeye katıldığı duyurulmuştu.

Toplantıda, İsrail'in 1948'de işgal ettiği Filistin topraklarında ikamet eden, "İsrail vatandaşı" Filistinli işçilerin durumunun ele alındığı kaydedilmişti. AA

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Barınaktaki son dansçı ayı: Brütüs

Sağlık çalışanları bayramda da görev başında

İçişleri Bakanı Soylu, Gabar Dağı'ndaki Akrep Üs Bölgesi'nde askerlerle bayramlaştı