• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
4 Kasım 2020 Çarşamba 12:33 | Son Güncelleme:

Güney Kore'de seri katilin itirafları infial yarattı: Daha önce yakalanmadığıma şaşırdım

Güney Kore'de seri katilin itirafları infial yarattı: Daha önce yakalanmadığıma şaşırdım
DHA

Güney Kore'de toplamda 14 kadın ve bir çocuğu öldürdüğünü itiraf eden seri katil Lee Chun-Jae'in, mahkemedeki ifadesi ülkede infiale neden oldu. Cinayetleri saklamak için çok uğraşmadığını belirten seri katil, "Daha önce yakalanmadığıma şaşırdım" dedi.

Güney Kore'de infial yaratan olayda, 30 yıl önce 14 kadın ve bir çocuğu öldürdüğünü itiraf eden seri katil, "Daha önce yakalanmadığıma şaşırdım" ifadesini kullandı.

DHA'da yer alan habere göre, Güney Kore'de 30 yıl önce işlenen seri cinayet, katilin itirafıyla gün yüzüne çıktı. Ülkenin Suwon kentinde mahkemeye çıkan 57 yaşındaki Lee Chun-jae, 30 yıl önce 14 kadın ve bir çocuğu öldürdüğünü itiraf ederek "Saklamak için çok uğraşmadım. Kolayca yakalanacağımı düşündüm" dedi. Seri katilin kan donduran açıklaması, mahkemede şaşkınlık yarattı.

HALA NEDEN ŞÜPHELİ OLMADIĞIMI ANLAMIŞ DEĞİLİM

Chun-jae, 'Hwaseong seri cinayetleri' hakkında soruşturulma başlatıldığı dönemde kendisinin de sorgulandığını ancak kısa süre sonra serbest bırakıldığını söylerken "Hala neden şüpheli olmadığımı anlayabilmiş değilim" dedi. Eşininin kız kardeşine cinsel saldırıda bulunup öldürmekten 1994'te hüküm giyen Chun-jae hakkında zaman aşımı nedeniyle dava açılmayacağı belirtildi. Mahkemede konuşan Chun-jae, 13 yaşındaki kız çocuğu öldürmek için 'bir nedeni olmadığını' söyledi. 'Bu fevri bir hareketti' diyen Chun-jae, kurbanların ailelerinden özür diledi. "Birçok kişinin sorgulandığını ve haksız yere acı çektiğini duydum. Tüm bu insanlardan özür dilemek istiyorum" dedi.

<p>Bozkurt'ta selde hasar gören 10 katlı bina iş makinesiyle yıkıldı.</p>

Bozkurt'ta 10 katlı bina böyle yıkıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi