• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
11 Mayıs 2021 Salı 13:21 | Son Güncelleme:

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: 10'u çocuk 28 Filistinli şehit oldu

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: 10'u çocuk 28 Filistinli şehit oldu
AA

İşgalci İsrail'in dün düzenlediği hava saldırısında şehit olan 11 yaşındaki Filistinli Hüseyin Hamad, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre işgalci İsrail saldırılarında 10'u çocuk 28 Filistinli şehit edildi.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden Filistinli Hüseyin Hamad'ın (11) cenazesi toprağa verildi. Hamad için Han Yunus kentinde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı.

ANNE OĞUL BİRLİKTE ŞEHİT OLDU

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden Filistinli anne ve oğlu Subh için cenaze töreni düzenlendi. Gazze kentinin batısındaki Eş-Şatı Mülteci Kampında düzenlenen cenaze törenine, çok sayıda kişi katıldı. Cenazeler toprağa verilmeden önce, cenaze namazı kılındı.

10'U ÇOCUK 28 FİLİSTİNLİ ŞEHİT EDİLDİ

İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 10'u çocuk 28 Filistinlinin şehit olduğu bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, dünden bu yana İsrail'in Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılar sonucunda şehit ve yaralı sayısının arttığı belirtildi.

Saldırılar sonucunda 10'u çocuk ve bir kadın olmak üzere 28 Filistinlinin şehit olduğu, yaralı sayısının ise 152'ye çıktığı kaydedildi.

İsrail güçlerinin Gazze'ye yönelik saldırılarında yaklaşık 130 bölgeyi hedef aldığı ifade edildi.

İSRAİL ASKERLERİ BATI ŞERİA'DA BİR FİLİSTİNLİYİ ŞEHİT ETTİ

İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Zaatara askeri kontrol noktasında silahlı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla Filistinlilere ait bir araca ateş açması sonucu bir Filistinli şehit oldu, bir Filistinli de ağır yaralandı.

  • gazze şehit
  • israil saldırı
  • mescidi aksa şehit
<p>Seda Sayan ve Uğur Arslan'ın sunuculuğunu üstlendiği bir  döneme damgasını vuran Evleneceksen Gel

Solmaz Çiros, Armağan Çağlayan'ın programını terk etti

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı