• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
28 Nisan 2021 Çarşamba 21:08 | Son Güncelleme:

Fransa'da ırkçılık skandalı... Bakan sessiz kaldı

Fransa'da ırkçılık skandalı... Bakan sessiz kaldı
AA

Fransa'da Arap kökenli bir vatandaşın geçen hafta ırkçı hakaret ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı. Fransız Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı'nın olaya ilişkin olarak tepki göstermemesi eleştirilerin hedefi oldu.

Fransa'nın doğusundaki Franche-Comte bölgesinde Arap kökenli Adil Sefrioui'nin geçen hafta ırkçı hakaret ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı.

AA'nın haberine göre, Dole kentinde yaşayan Sefrioui, 21 Nisan'da eşi ve çocuklarıyla birlikte evdeyken, evinin fotoğraflarını çeken yaşlı bir yabancıya neden fotoğraf çektiğini sordu.

Çektiği fotoğrafları silmesini isteyen Sefrioui'ye "Bugün kaportanın altına gireceksin." diyerek elindeki kamerayla vuran yaşlı adam, uzaklaşmamakta ısrar etti.

Irkçı hakaretlerini sürdüren yaşlı adam aracından çıkardığı bijon anahtarıyla Sefrioui'yi tehdit etti ve ardından üzerine aracını sürdü. Ezilmekten son anda kurtulan Sefrioui'nin burnu ve parmağı kırıldı.

Olayın görüntülerini Sefrioui'nin eşi cep telefonuyla kaydetti.

İki gün polis gözetiminde tutulduktan sonra bugün Lons-le-Saunier savcılığına sevk edilen saldırgan, 28 Mayıs'ta kentteki ceza mahkemesinde silahla kasıtlı şiddet ve ırkçı hakaret suçlamalarıyla yargılanacak.

Saldırgana Sefrioui'nin evine yaklaşma yasağı konuldu.

Sefrioui'ye 30 gün iş göremez raporu verildi.

Sosyal medyada, Fransa'da Vatandaşlık İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Marlene Schiappa'nın Sefrioui'ye yönelik saldırıya tepki göstermemesi eleştirildi.

  • Fransa
  • ırkçı şiddet
  • Franche-Comte
<h3>Maç öncesi iki takımın son durumunu Akşam Gazetesi Spor Editörü Şafak Gözmen AKŞAM TV'ye değerle

Galatasaray - Beşiktaş Derbi Önü

Doğaya salınacak sülünler yumurtadan çıkmaya başladı! işte o anlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (08 Mayıs 2021)

En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada