• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
13 Ekim 2021 Çarşamba 17:31 | Son Güncelleme:

Fransa: AB ile İran, Tahran'da nükleer müzakereleri görüşecek

Fransa: AB ile İran, Tahran'da nükleer müzakereleri görüşecek
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

Fransa, üst düzey Avrupa Birliği diplomatı Enrique Mora'nın Tahran ziyaretine işaret ederek, temasın nükleer müzakerelerin geleceği için olan hayati önemini vurguladı.

Fransa, Avrupa Birliği'nin İran nükleer anlaşmasını canlandırma müzakerelerini görüşmek üzere Tahran'ı ziyaret edeceğini söyledi.

Aksam.com.tr'nin Reuters haber ajansından aktardığına göre, yeni İran yönetiminin anlaşmayı kurtarma konusundaki kararlılığını sorgulayan Fransa, yapılacak ziyaretin gelecek için hayati önem taşıdığını söyledi.

Üst düzey AB diplomatı Enrique Mora, İran ile ABD de dahil olmak üzere dünya güçleri arasında 2015 anlaşmasını canlandırmak için yapılan görüşmelerin durmasından dört ay sonra, yarın İran'ın nükleer müzakere ekibinin üyeleriyle görüşmelerde bulunacak.

Fransa Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Anne-Claire Legendre gazetecilere verdiği demeçte, "Sahadaki açıklamaları ve eylemleri aracılığıyla, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yeni yönetimi, Ortak Kapsamlı Eylem Planı'na geri dönme niyeti hakkında şüpheler uyandırıyor" dedi.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!