• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
21 Temmuz 2014 Pazartesi 22:32 | Son Güncelleme:

FKÖ'den Fetih ve Hamas'a acil toplantı çağrısı

FKÖ'den Fetih ve Hamas'a acil toplantı çağrısı

FKÖ Yürütme Kurulu Sekreteri Abdurabbu, Gazze'nin korunmasına yönelik ortak siyasi çizgi belirlenmesi amacıyla Fetih ve Hamas hareketlerinin yöneticilerine acil toplantı çağrısında bulundu.

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Sekreteri Yasir Abdurabbu, Ramallah'taki FKÖ merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "Fetih ve Hamas hareketlerinin yöneticileri, Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan Arap Birliği merkezinde Gazze'ye yönelik saldırıların bütünüyle durdurulması konusunun öncelikli ele alınacağı toplantıya acil şekilde iştirak etmeli" dedi.

Gazze ablukasının kaldırılması konusunda da gerçek anlamda garantiler alınması gerektiğini vurgulayan Abdurabbu, Mısır yönetiminden de söz konusu toplantıya en üst düzeyde gözlemci göndermesini istedi.

FKÖ'nün kapılarını bütün taraflara ve güçlere açacağını ifade eden Abdurabbu, "Bugünden sonra bizi bölmek isteyenler başarısız olacak" diye konuştu. 

Gazze savaşının Filistin tarihinde dönüm noktası olduğunu belirten FKÖ Yürütme Kurulu Sekreteri Abdurabbu, "Gazze ablukasının kaldırılmasının sadece Hamas'ın değil bütün Filistinli grupların talebi" olduğunu vurguladı.

"Koruyucu Hat" adı altında 7 Temmuz'da Gazze’ye havadan saldırı başlatan İsrail ordusu, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti. İsrail’in genellikle sivil yerleşim birimlerini hedef aldığı saldırılarda, şu ana kadar 541 Filistinlinin öldüğü, 3 bin 200 kişinin yaralandığı, bin 100 evin yıkıldığı, 18 bin 300 civarında konutun da hasar gördüğü belirtilmişti. AA

<p><span>Bitlis'teki helikopter kazasında şehit düşen 8. kolordu  komutanı korgeneral Osman Erbaş te

Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın kahramanlıkları...

Aslanların zürafa avı kare kare fotoğrafladı

ABD'de FETÖ'nün karanlık yüzünü gösteren dijital ekranlı kamyonet dolaştırıldı

Haftanın Fotoğrafları (26 Şubat- 04 Mart 2021)