• $7,9569
  • €9,3958
  • 487.14
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Eylül 2020 Perşembe 18:41 | Son Güncelleme:

Ermenistan'ın provokasyonları sürüyor... Azerbaycan, bölgedeki askeri tatbikatlarını yoğunlaştırdı!

Ermenistan'ın provokasyonları sürüyor... Azerbaycan, bölgedeki askeri tatbikatlarını yoğunlaştırdı!
AA

Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırı ve tacizleri sürerken, Azerbaycan ordusu da gergin bekleyişi sürdüğü bölgede tatbikatlarını yoğunlaştırmaya başladı.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırı ve tacizlerini sürdürdüğü temas hattında gergin bekleyiş sürerken, Azerbaycan ordusu da tatbikatları yoğunlaştırdı.

AA'nın aktardığı habere göre, ağustos ve eylülde Türk Silahlı Kuvvetleri ile ortak tatbikatlar hayata geçiren Azerbaycan ordusunun zırhlı birlikleri, füze ve topçu birlikleri ile hava unsurları son üç günde peş peşe tatbikatlar yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığının açıklamasında, personelin savaşa hazır olma durumunu artırmayı amaçlanan zırhlı birliklerin tatbikatında, araçların zorlu arazilerde ve gerçek savaş koşullarında nasıl kullanılacağı test edildi.

Füze ve topçu birliklerinin tatbikatında ise modern füze sistemleri ve toplardan atışlar yapılarak temsili düşman hedefleri imha edildi.

Hava unsurlarının tatbikatında hem gece hem gündüz uçuşlar gerçekleştiren Su-25 və MiG-29 uçakları temsili düşmanın yer hedeflerine atışlar yaptı.

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık / <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr<

Fransa'da vahim gelişmeler...

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları

Muhammed bebek, Türkiye'de kavuştuğu protez bacaklarıyla İdlib'e döndü