• $8,3366
  • €10,0629
  • 480.223
  • 1433.65
05 Eylül 2020 Cumartesi 03:24 | Son Güncelleme:

‘Ermeni First Lady Anna Hakobyan terör grubu kuruyor'

‘Ermeni First Lady Anna Hakobyan terör grubu kuruyor'

İtalyan Eurasianews portalı, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan'ın “Ermeni kadınları Azeri sivillere saldırmaya hazırladığını” öne sürdü.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında haftalarca süren sınır çatışmalarının ardından İtalyan bir haber portalından çok çarpıcı bir iddia geldi. Eurasianews’e göre Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın eşi Anna Hakobyan (42), Ermeni “barışsever kadınlarla” birlikte Dağlık Karabağ’da askeri tatbikatlara başladı. Hakobyan’ın 25 Ağustos’ta başlayan tatbikatlara farklı yaş ve meslek gruplarından 15 kadınla birlikte katıldığı aktarıldı. 2018’de kendisini bölgede “barışın destekçisi” olarak gösteren Hakobyan’ın gerçek amacının “Ermeni kadınları Azeri sivillere saldırmaya hazırlamak” olduğunu belirten portal, Ermeni kadınları, ellerinde silahlarla Dağlık Karabağ’ı savunmaya çağırdığını yazdı. BBC’nin Azerice yayınında da yer alan haberde, sözde savaş hazırlık eğitimi sırasında Hakobyan ve diğer kadınların profesyonel düzeyde muharebe hazırlık talimlerinden geçtikleri belirtildi.

Hakobyan’ın katıldığı askeri tatbikatların Azeri sivil yerleşim yerlerinin yakınlarında olduğu ve bu durumun bilinçli olarak tercih edildiği yorumları da yapıldı.

<p>Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında PKK terör örgütüne ait

PKK terör örgütünün inlerine girildi

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı

Zeytinburnu'nda 5 katlı boş bina çöktü

Kuşadası Kadı Kalesi kazılarında insan iskeletleri bulundu