• $8,7255
  • €10,3928
  • 500.017
  • 1414.15
11 Haziran 2021 Cuma 13:59 | Son Güncelleme:

El Chapo'nun eşi, işlediği suçları itiraf etti

El Chapo'nun eşi, işlediği suçları itiraf etti

Ünlü Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın eşi Emma Coronel Aispuro, yasadışı uyuşturucu dağıtmak için komplo kurmak da dahil olmak üzere bir dizi suçlamayı kabul etti. Aispuro, ayrıca eşi El Chapo'nun Sinaloa uyuşturucu kartelini yönetmesine ve 2015'te hapishaneden kaçmasına yardım ettiğini itiraf etti.

Ünlü Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín "El Chapo" Guzmán'ın eşi, yasadışı uyuşturucu dağıtmak için komplo kurmak da dahil olmak üzere bir dizi suçlamayı kabul etti. ABD'de görülen davada, 31 yaşındaki Emma Coronel Aispuro, El Chapo'nun Sinaloa uyuşturucu kartelini yönetmesine ve 2015'te hapishaneden kaçmasına yardım ettiğini itiraf etti.

NTV'nin haberine göre Coronel Aispuro, ABD Bölge Yargıcı Rudolph Contreras'ın huzurunda savunmasına girmek için yeşil bir tulum ve beyaz yüz maskesi takarak mahkemeye çıktı. Yasadışı uyuşturucuları dağıtmak için komplo kurmak, kara para aklamak için komplo kurmak ve Sinaloa uyuşturucu karteli ile mali anlaşmalara girmekten suçlu bulundu.

Yetkililer, Sinaloa kartelinin ABD'nin en büyük uyuşturucu tedarikçisi olmaya devam ettiğini açıkladı.

Bir savunma anlaşması yapan Coronel Aispuro, kocasının 2015 yılında hapishaneden kaçmasında da rol oynadığını itiraf etti.

Coronel Aispuro'nun avukatı Jeffrey Lichtman yaptığı açıklamada, "Bunu geride bıraktığı için çok mutlu. Kocası müebbet hapis yaptığı için tutuklanmayı beklemiyordu, bu yüzden açıkça sıkıntılı bir süreçteyiz. Ama bunu aşacağız" dedi.

ŞUBAT AYINDA TUTUKLANMIŞTI

Diğer taraftan, eski bir güzellik kraliçesi olan Coronel Aispuro, geçen Şubat ayında, yardım ve yataklık etmenin yanı sıra Şubat ayında Washington DC'deki Dulles Uluslararası Havalimanı'nda tutuklandı ve 5 kilogram veya daha fazla kokain, 1 kilogram veya daha fazla eroin, 500 gram veya daha fazla metamfetamin ve bir ton veya daha fazla esrar dağıtmak için komplo kurmakla suçlandı.

Bununla birlikte savcılar, Coronel Aispuro'yu El Chapo'ya 2012-2014 yılları arasında mesaj ileterek uyuşturucu ticaretine yardım etmekle ve ardından Şubat 2014'te tutuklanmasının ardından bir Meksika hapishanesinde ziyareti sırasında mesaj göndermeye devam etmekle suçladı.

EL CHAPO 2015'TE HAPİSHANEDEN KAÇMIŞTI

El Chapo, 11 Temmuz 2015'te Meksika'nın maksimum güvenlikli Altiplano hapishanesinden ayrıntılı bir planla kaçtı. Oğulları hapishanenin yakınında bir mülk satın aldı. El Chapo, işçilerin kazdığı bir tünelden özel olarak uyarlanmış küçük bir motosiklet sürerek çıktı. Coronel Aispuro, bu olayda da eşine yardım ettiğini itiraf etti.

El Chapo'nun 2019 yılında yapılan duruşmasında 13 yaşındaki kızlara uyuşturucu verip tecavüz etmekten, eski kartel üyelerinin ve rakiplerinin soğukkanlılıkla öldürülmesine kadar, hayatı hakkında şok edici ifadeler duyuldu.

  • Coronel Aispur suçunu itiraf etti
  • El Chapo ve eşi Coronl Aispur
  • El Chapo son dakika
<p>Seda Sayan ve Uğur Arslan'ın sunuculuğunu üstlendiği bir  döneme damgasını vuran Evleneceksen Gel

Solmaz Çiros, Armağan Çağlayan'ın programını terk etti

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı