• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
25 Kasım 2020 Çarşamba 14:45 | Son Güncelleme:

Ekvador'da virüsten ölenlerin mezarları kazılıyor: Kimlikleri tespit edilecek

Ekvador'da virüsten ölenlerin mezarları kazılıyor: Kimlikleri tespit edilecek
İHA

Ekvador Savcılığı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin mezarlarını kazarak cesetleri mezardan çıkarmaya başladı. Birkaç gün sürmesi beklenen işlemler sayesinde cesetlerin kimlikleri tespit belirlenecek.

Ekvador Savcılığı, Covid-19 salgınının en kritik günlerinde hayatını kaybedenlerin kimliklerinin tespit edilmesi için çalışmalara başladı. Guayaquil şehrinde konteynerlerde bulunan çok sayıda cesedin kimliklerinin belirlenmesi için korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin mezarları kazılmaya başlandı.

İHA'da yer alan habere göre, Ekvador Savcılık Ofisi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, "Savcılık Bürosu, Ulusal Adli Tıp Sisteminin de desteğiyle Covid-19 salgını sırasında yaşamını yitirenlerin kimliklerini tanımlamak için DNA örnekleri topluyor” ifadeleri yer aldı.

Şu ana kadar Guayaquil’in kuzeyindeki Los Ceibos Hastanesi’nden nakledilen 45 cesetten 18’ini mezardan çıkarıldığı bildirilirken, Daule kasabasında bulunan La Aurora Mezarlığında yürütülen işlemlerin ise birkaç gün içinde tamamlanmasının beklendiği aktarıldı.

<p><span>Hibe desteği ile girişimciliğe adım adanlar dünyaya açılıyor. Bu isimlerden biri olan Arif

Kıtır kabak tatlısı Avrupa'da trend oldu, 10 ülkeye ihracat yapılıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın Fotoğrafları (08-14 Ocak)

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2021)