• $ 6,8678
  • € 7,771
  • 396.958
  • 114809
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
13 Şubat 2020 Perşembe 09:22 | Son Güncelleme:

Dünyanın ilgisi Minik Picasso'da! 7 yaşında 12. sergisini açtı

Almanya’da yaşayan 7 yaşındaki Mikail Akar’ın, Köln’de açtığı 12’nci sergisi ilgi görüyor. Tabloları binlerce avroya alıcı bulan Akar, ABC, The New York Times gibi uluslararası basında ‘Minik Picasso’ olarak anılıyor. Akar, “Sergilerimde kalabalık görmek hoşuma gidiyor, beni gururlandırıyor” diyor.

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Erzurumlu Akar ailesinin 7 yaşındaki oğulları Mikail Akar, sanat camiasında “Minik Picasso” olarak tanınıyor ve resimleri binlerce avroya alıcı buluyor. Başarısıyla sadece Almanya’da değil, dünyanın önde gelen basın kuruluşlarında da haber olan Mikail Akar, Köln’de açılan 12’nci resim sergisinde şunları söyledi: Resim yapmayı, özellikle de figür resimleri yapmayı çok seviyorum. Sergilerimde kalabalık görmek hoşuma gidiyor, beni gururlandırıyor”

 

4 YAŞINDA İLK SERGİ

Anne Elvan Akar da oğulları Mikail’in yeteneğini keşfettikleri anı şöyle anlattı: “Mikail’in dördüncü yaş gününde ona küçük bir tuval ve dört çeşit boya aldık. Mikail öyle bir resim yaptı ki, eşim bile onun yaptığına inanmadı, benim yaptığımı zannetti. Bu resmi sosyal medyada paylaştık ve ilgi çok oldu. Daha sonra Mikail tekrar bir resim yapmak istedi, daha büyük bir tuval aldık. Mikail 4 yaşında ilk sergisini açtı”

TEKLİF YAĞIYOR

 

Mikail’in yaptığı resimlerin binlerce avroya alıcı bulduğunu belirten Akar, “Bu fiyatları biz kendimiz biçmiyoruz, otoriteler bu resimlerin fiyatını belirliyor. ABC, The New York Times gibi uluslararası basında haberleri çıkıyor, Alman basını zaten baştan beri takip ediyor. İnanılmaz bir duygu. Amerika ve İngiltere’den de teklif alan Mikail’in bundan sonraki durağı Münih ve Dubai’deki sergileri olacak. Amerika’dan teklif geldi, İngiltere’den teklif geldi, tüm dünyadan teklifler geliyor” ifadelerini kullandı.

(Yeni Şafak)

 

Ayasofya için tarihi karar! İbadete açıldı

Ayasofya için tarihi karar! İbadete açıldı

40 derece sıcaklıkta hazırlanıyor! Türkiye ve dünyadan yo&

40 derece sıcaklıkta hazırlanıyor! Türkiye ve dünyadan yoğun talep var

Öğle namazı nasıl kılınır, kaç rekattı

Öğle namazı nasıl kılınır, kaç rekattır?

Ece Erken'e Benan Mahmutyazıcıoğlu'ndan şok üstüne ş

Ece Erken'e Benan Mahmutyazıcıoğlu'ndan şok üstüne şok! İki ayrı dava açtı