• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
25 Nisan 2020 Cumartesi 19:03 | Son Güncelleme:

Dünyaca ünlü dağa Türk bayrağı silüeti yansıtıldı

Dünyaca ünlü dağa Türk bayrağı silüeti yansıtıldı
IHA

İsviçre'nin ünlü Matterhorn Dağına koronavirüs ile mücadelede Türkiye'ye destek amacıyla Türk bayrağı silüeti yansıtıldı.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadelede ülkeler birbirlerine destek olmaya devam ediyor. 

İHA'nın aktardığı habere göre, İsviçre’nin Zermatt kasabasında bulunan dünyaca ünlü Matterhorn Dağı "Işık Umuttur" projesi kapsamında koronavirüs salgını ile mücadele eden ülkelere destek olmak amacı ile 26 Nisan tarihine kadar çeşitli ülkelerin bayrakları ile aydınlatılacak. Zermatt halkı, bu proje kapsamında korona virüs salgını ile zor zamanlar geçiren insanlara destek olmak ve umut aşılamak istediklerini ifade ederken, korona virüs salgının üstesinden gelmeye çalışan ve bu konuda insanlara yardımda bulunan herkese minnettarlıklarını göstermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Dün gece "Işık Umuttur" projesi kapsamında Matterhorn Dağı’nın kuzey tarafı Türk bayrağı silüeti ile aydınlatılarak, “İnsanlara bir umut işareti gönderiyor ve krizin üstesinden gelmeleri için onlara güç ve azim diliyoruz." mesajı yayınlandı.

Öte yandan "Işık Umuttur" projesi kapsamında Matterhorn Dağına Pakistan, İran, Nepal, Kanada, Polonya, Güney Kore, Brezilya ve Rusya gibi birçok ülkenin bayrakları da yansıtıldı.

İsviçre’de toplam koronavirüs vaka sayısı 28 bin 894’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 593’e ulaştı.

<p>Peki, yaşananların hukuki boyutu nedir? “Yollu” ifadesi  hakarete girer mi? Türkiye A

CHP'de neler yaşanıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Semeru Yanardağı'ndaki volkanik hareketlilik nedeniyle 550 kişi tahliye edildi

Hayat kurtaran pratik bilgiler