• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
19 Nisan 2021 Pazartesi 17:23 | Son Güncelleme:

Koronalı cesedin kıyıya vurduğu Vanuatu'da ülkeye giriş çıkışlar kapatıldı

Koronalı cesedin kıyıya vurduğu Vanuatu'da ülkeye giriş çıkışlar kapatıldı

Pasifik adası ülkelerinden Vanuatu'da kıyıya vuran bir cesedin koronavirüs testi pozitif çıkınca ülkede alarm verildi. Bugüne dek salgına bağlı can kaybının yaşanmadığı ülkede tüm giriş çıkışlar 3 gün boyunca kapatıldı.

Salgını bugüne kadar kayıpsız atlatan Pasifik adası ülkesi Vanuatu'da, COVID-19 testi pozitif çıkan bir cesedin kıyıya vurmasının ardından alarm verildi. Ülkede üç gün boyunca adadan dışarıya seyahat yasaklandı.

CNN'in Yeni Zelanda kanalı RNZ'den aktardığı habere göre, Birleşik Krallık bandıralı bir tanker, bir mürettebat üyesinin Port Vila'dan çıkarken gemide olmadığını tespit etti. Vanuatu liman yetkilileri tankere limana dönmesini söylediler ve arama kurtarma operasyonu başladı.

Mürettebat üyesinin cesedi sahilde bulunduktan sonra yetkililer tankere el koydu. Ceset bir morga götürüldü ve daha sonra yapılan koronavirüs test sonucu pozitif çıktı.

Adamın Covid-19'dan ölüp ölmediği ve adaya nasıl geldiği gibi sorular hala net değil. Ancak bugüne kadar Covid-19'dan hiç ölümün yaşanmadığı ülkede Başbakan Bob Loughman işi şansa bırakmayacaklarını belirterek acil şekilde seyahat yasağı uygulamasını yürürlüğe koydu. Arama kurtarma ekibinde yer alan 16 kişi de hızla karantinaya alındı.

John's Hopkins Üniversitesi'nin verilerine göre, ülkede bugüne kadar sadece üç Covid-19 vakası bildirdi. Bunların ilki geçen yıl Kasım ayında ve diğeri ise geçtiğimiz Mart ayında bildirildi.

Şu ana kadar ise şüpheli tek ölüm, mürettebat üyesinin ölümü olarak görülüyor.

<h3 class=''><span>İsrail terörüne dur demek için şimdiye kadar 20'den fazla ülkeyle görüşen Başkan

Yoğun diplomasi sonuç verdi: Başkan Erdoğan'ın çabalarıyla İİT toplanıyor

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı