• $7,505
  • €9,0604
  • 442.26
  • 1533.01
20 Haziran 2020 Cumartesi 03:31 | Son Güncelleme:

Dünya Sağlık Örgütü tarih verdi! 'İkinci dalga sonbaharda'

Dünya Sağlık Örgütü tarih verdi! 'İkinci dalga sonbaharda'

Koronavirüs salgınında küresel vaka sayısı 8.5 milyonu geçerken, Pekin'de vakalarda artış oldu. DSÖ ise sonbaharda ikinci dalga beklendiğini açıkladı.

Çin’in başkenti Pekin’de geçen hafta Kovid-19 vakalarında ani bir yükselme görüldü. Bu vakaların neredeyse tamamı ise toptan satış yapılan bir pazardan kaynaklandı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Pekin’de 50 gün sonra Kovid-19 vakaları tespit edildiğini belirterek, “Salgının kaynağı ve kapsamı araştırılıyor” dedi. DSÖ’nün açıklamasında olası ikinci koronavirüs dalgasının sonbahar aylarında başlamasının beklendiği ifade edildi.

GRİP VAKASI GİBİ ARTIŞ OLACAK

Yetkililer tüm ülkeleri hızlı ve etkili test, vaka takibi ve izolasyon konusunda çalışmaya çağırıyor. Sonbaharda baş gösterebilecek ikinci dalga Kovid-19 salgını için DSÖ, bulaşma takibi ve olası karantina uygulamalarını birleştirecek bir strateji geliştirmeye çalışacak. Dr. Hans Kluge, sonbahar mevsiminin ‘yüksek olasılıkla’ sayılarda artışa neden olacağını, tıpkı yıl sonunda grip vakalarında artış yaşandığı gibi Kovid-19 vakalarında da artışlar görülebileceğini söyledi.

<p>İngiltere'de TikTok'a yüklenen ve faal bir tren hattının üzerine park etmiş otomobili gösteren vi

Tren yolunda TikTok videosu tepki çekti: Düpedüz aptallık

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor

Bu besin vücuttaki tüm iltihabı kurutuyor!