• $9,3111
  • €10,8615
  • 533.228
  • 1433.3
15 Mart 2021 Pazartesi 23:28 | Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: İslamofobiyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: İslamofobiyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda' iki camiye düzenlenen terör saldırısının gerçekleştirildiği 15 Mart'ı “Uluslararası İslamofobiyle Mücadele Günü” ilan ettiklerini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde düzenlenen terör saldırısının üzerinden 2 yıl geçtiğini hatırlatarak "Bu vahşette kaybettiğimiz Müslüman kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. 15 Mart'ı hiç unutmamak adına 'Uluslararası İslamofobiyle Mücadele Günü' ilan ettik. Bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz" ifadesini kullandı. Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine, 15 Mart 2019'da, terörist Brenton Tarrant tarafından cuma namazında otomatik silahlarla saldırı düzenlenmişti. Terörist Tarrant, 51 kişinin öldüğü, 49 kişinin yaralandığı saldırı nedeniyle Ağustos 2020'de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yeni Zelanda'da terör saldırısında ölen 51 kişi 2. yılında anıldı.

HİNTLİLER MÜSLÜMAN GENCE SALDIRDI

Hindistan'da bir adam, tapınaktan su içtiği gerekçesiyle Müslüman bir gence saldırdı. Hindistan'da başkent Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh'te bulunan bir tapınaktan su içtiği için Müslüman genç acımasızca dövüldü. Adının Shringi Nandan Yadav olduğu açıklanan saldırgan, Asif isimli Müslüman çocuğu önce tokatladı sonra da yere yatırarak tekmeledi. Uttar Pradesh polisi saldırganı tutukladı.

<p>Kardeşiyle birlikte aşıyı reddetti, koronavirüse  yakalandı. Şimdi onun en yakın arkadaşı, sürekl

“Son pişmanlık” fayda etmedi

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu

Dağlık bölgede zorlukları göze alıp Cumhurbaşkanı Erdoğan için topladı!

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı