• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
10 Ocak 2021 Pazar 03:22 | Son Güncelleme:

Demokratlar kararlı Pence yanaşmıyor

Demokratlar kararlı Pence yanaşmıyor

Başkan Yardımcısı Pence'e Trump'ı görevden alması için baskı yapan Demokratlar, Pence'in soğuk bakması nedeniyle yarın Kongre'de yeni bir azil soruşturması başlatacak.

ABD’deki Kongre baskınının ardından Amerikan kamuoyu, baskının sorumlusu olarak gösterilen Trump’ın, Anayasa’nın 25. ek maddesinin devreye sokulması ya da Kongrede azledilmesi yoluyla görevden alınmasını tartışıyor. Business Insider’ın Pence’e yakın isimlere dayandırdığı haberine göre, Pence, kendisine yönelik “25. ek maddeyi harekete geçirip, Trump’ı görevden al” çağrılarına sıcak bakmıyor. Başta Temsilciler Meclisi Nancy Pelosi olmak üzere Demokratlar ise Kongre baskını olayından sorumlu tuttukları ve 10 günlük görev süresi kalan Trump’a karşı yarın yeni bir azil süreci başlatmaya hazırlanıyor.

ANKETLERDE YÜZDE 57

Reuters ve Ipsos’un ortaklaşa yaptığı bir ankette, halkın yüzde 57’sinin Trump’ın görev süresi bitmeden bir an önce görevden alınmasını desteklediğini ortaya çıkardı. Ayrıca ankete katılan Amerikalılardan yüzde 70’i Trump’ın çarşamba sabahı yaptığı konuşmada halkı kışkırtacak sözler sarf etmesini onaylamadığını bildirdi. 

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İğneada'da 250 tekne hamsi peşinde! Kasalar dolusu hamsiyle dönüyorlar

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ocak 2021)