• $9,5394
  • €11,0954
  • 549.475
  • 1509.2
11 Ekim 2021 Pazartesi 17:37 | Son Güncelleme:

Çin'den çok tehlikeli tatbikat... Tayvan'ın tam karşısında!

Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

Çin ordusu, bölgede gerilim yaşadığı Tayvan'ın tam karşısında bulunan eyalette sahile çıkarma ve saldırı tatbikatı yaptı. Ordunun günlük gazetesinin duyurduğu tatbikatta birçok birlik adeta savaş denemesi yaptı.

Çin ordusu Tayvan denizinin tam karşısındaki eyalette sahile çıkarma ve saldırı tatbikatı gerçekleştirdiğini söyledi.

Aksam.com.tr'nin Reuters haber ajansından aktardığına göre, Çin'in Resmi Halk Kurtuluş Ordusu'nun Günlük gazetesi, sosyal medya hesabından Fujian eyaletinin güney kesiminde "son günlerde tatbikatların " gerçekleştirildiğini duyurdu.

Çin ordusu, tatbikatın videosunu tüm dünyanın görebileceği şekilde sosyal medyadan paylaşırken tatbikatları Taipei merkezli yönetim ile mevcut gerilimlerle ilişkilendirmediğini söyledi.

Ordu, gazetede verdiği bilgiye göre, "şok" birliklerinin, istihkamcıların ve tekne uzmanlarının tatbikata dahil olduğunu aktardı.

Birlikler için, "sahili ele geçirmek ve farklı aşamalarda savaş görevlerini yerine getirmek için birden fazla parçaya bölündü" bilgisinden fazlası yer almadı.

Fujian'ın, coğrafi yakınlığı nedeniyle Çin'in Tayvan'ı işgali için önemli bir fırlatma yeri olacağı tahmin ediliyor. Çin, kıyılarında ve tartışmalı Güney Çin Denizi'nde rutin olarak askeri tatbikatlar yürütüyor.

<p>Saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için  yeni bir teknoloji geliştirildi. Saç ekimi ö

Koronavirüs nedeniyle dökülen saçlara oksijen tedavisi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu