• $7,5422
  • €9,0323
  • 411.169
  • 1538.04
31 Ocak 2021 Pazar 15:51 | Son Güncelleme:

Çin'de bulundu... Kayıtlarda daha eskisi yok!

Çin'de bulundu... Kayıtlarda daha eskisi yok!
DHA

Uluslararası bilim ekibi, Çin'de dünyanın en eski mikrofosilini keşfetti. 635 milyon yıllık mantar benzeri bir mikrofosil olan keşfin kayıtlardaki en eski karasal fosil olduğu belirtildi.

Güney Çin’de  uluslararası bilim ekibi dünyanın en eski mikrofosilini keşfetti.  Bu keşfin, kayıtlardaki en eski karasal fosil olduğu açıklandı.

DHA'da yer alan haberde mantar benzeri fosillerin, gezegenin buz çağından çıktığı Ediacaran döneminde meydana geldiği ve mikroorganizmanın iyileşmesinde kilit rol oynamış olabileceğini ifade etti.

Fosil, Virginia Tech, Çin Bilimler Akademisi, Guizhou Eğitim Üniversitesi ve Cincinnati Üniversitesi'nden bilim insanları tarafından Güney Çin'de tortul doloston kayaları içinde keşfedildi. Ekibin üyesi Tian Gan, “Bu tesadüfi bir keşifti. Yorumumuz doğruysa, paleoiklim değişikliğini ve erken yaşamı anlamak için yardımcı olacaktır” dedi.

Araştırmacılar, mantar benzeri fosil mikroorganizmanın ve benzerlerinin buz çağından sonra çevrenin yenilenmesine yardımcı olduğuna ve bunu zorlu sindirim sistemlerini kullanarak yaptığına inanıyor.


Haberin Özeti

Uluslararası bilim ekibi, Çin'de dünyanın en eski mikrofosilini keşfetti.

DETAY
• 635 milyon yıllık mantar benzeri bir mikrofosil olan keşfin kayıtlardaki en eski karasal fosil olduğu belirtildi.
• Söz konusu fosillerin, gezegenin buz çağından çıktığı dönemde meydana geldiği ve mikroorganizmanın iyileşmesinde kilit rol oynamış olabileceği açıklandı.
<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'daki durum kimi, nasıl etkileyecek?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi