• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
15 Ekim 2020 Perşembe 11:43 | Son Güncelleme:

Çin Devlet Başkanı Şi'den orduya teyakkuz talimatı: Tüm askerler hazır olsun

Çin Devlet Başkanı Şi'den orduya teyakkuz talimatı: Tüm askerler hazır olsun

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Halk Kurtuluş Ordusu Deniz Piyadeleri'ne gerçekleştirdiği ziyarette askerlere, "zihinlerini ve enerjilerini savaşa hazırlama" çağrısı yaptı. Askeri analistler, Başkan Şi'nin ziyaretini, Çin'in çeşitli alanlarda "herhangi bir olası askeri çatışmaya hazırlıklarını hızlandıracağına" dair bir işaret olarak yorumluyor.

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, ülkenin güneyinde bulunan Guangdong eyaletindeki bir askeri üsse yaptığı ziyarette askerleri "yüksek teyakkuz durumunu sürdürmeye" çağırırken onlardan "kati surette sadık, saf ve güvenilir" olmalarını istedi.

Star.com.tr'de yer alan habere göre, Shenzhen Özel Ekonomik Bölgesi kuruluşunun 40'ıncı yıl dönümünde bölgeye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Chaozhou şehrindeki Halk Kurtuluş Ordusu Deniz Piyadeleri'ni ziyaret eden Jinping, birlikleri "yüksek teyakkuz durumunu sürdürmeye" çağırırken onlardan "kati surette sadık, saf ve güvenilir" olmalarını istedi.

"ÇATIŞMAYA HAZIRLIKLARINI HIZLANDIRIYOR"

Askeri analistler, Başkan Şi'nin teftişini, Çin'in çeşitli alanlarda "herhangi bir olası askeri çatışmaya hazırlıklarını hızlandıracağına" dair bir işaret olarak yorumluyor.

Bu ziyaretin Tayvan konusunda ve Kovid-19 salgınıyla ilgili ABD ve Çin arasında yaşanan gerilimin en yüksek noktasına ulaştığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Tayvan'a üç adet gelişmiş silah satışı konusunda ilerleme kaydedildiği ve son günlerde anlaşmaların onaylanması için kongreye bir bildirim gönderildiği öne sürülmüştü.

<p>Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 1

İzmir'deki 6.6 şiddetindeki depremin ürkütücü sesi ortaya çıktı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de yaralar sarılıyor: Depremin merkez üssü Seferihisar havadan görüntülendi

Ülkelerin ilginç deprem efsaneleri