• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
29 Eylül 2021 Çarşamba 14:14 | Son Güncelleme:

Çin BM Daimi Temsilcisi: "ABD'nin 'Çin ile soğuk savaş yok' tutumunu eyleme geçirmesini umuyoruz"

Çin BM Daimi Temsilcisi: "ABD'nin 'Çin ile soğuk savaş yok' tutumunu eyleme geçirmesini umuyoruz"
AA

Çin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, ABD'nin "Çin'e karşı çatışmacı tutumundan" ve "kışkırtıcı saldırılardan" kaçınması gerektiğini ifade ederek Joe Biden'ın "yeni bir soğuk savaş" başlatma niyetinin olmadığı açıklamasını eyleme geçirmesini umduğunu söyledi.

Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, ABD Başkanı Joe Biden'ın Çin ile "yeni bir soğuk savaş" başlatma niyetinin olmadığı yönündeki açıklamasını eyleme geçirmesini umduğunu söyledi.

AA'nın aktardığına göre, Temsilci Zhang, pazartesi sona eren BM Genel Kurulu liderler toplantısının ardından çevrim içi gerçekleştirilen basın toplantısında konuştu.

Zhang, ABD'nin "Çin'e karşı çatışmacı tutumundan" ve "kışkırtıcı saldırılardan" kaçınması gerektiğini ifade ederken, Biden'ın Çin ile yeni bir soğuk savaş istemediğine yönelik açıklamalarını faaliyete geçirmesini beklediklerini aktardı.

Daimi temsilci, ABD'nin soğuk savaş mantığını terk ederek icraata geçmesini içtenlikle umduklarını ifade etti.

Zhang, "İki taraf da birbirine doğru yürürse, sağlıklı ve istikrarlı Çin-ABD ilişkisi sağlanabileceğine inanıyorum. Aksi halde endişeler ortada kalmaya devam edecektir." ifadesini kullandı.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Çin ve ABD'ye, "soğuk savaş" uyarısında bulunarak tamamen kötü olan ilişkilerini onarmalarını istemişti.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!