• $7,842
  • €9,3022
  • 483.725
  • 1217.86
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 17:34 | Son Güncelleme:

Cezayir'de Ayasofya Camii sevinci: İslam için gurur kaynağıdır

Cezayir'de Ayasofya Camii sevinci: İslam için gurur kaynağıdır
AA

Cezayirliler, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin, 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmasını sevinçle karşıladı. El-Hivar gazetesi yazarlarından Nureddin Hital, "Ayasofya'nın yeniden cami olması, İslam için gurur kaynağıdır." dedi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin açılmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Cezayir Müslüman Alimler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Sari, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının, "modern Türkiye tarihinde büyük bir ilerleme" olduğunu söyledi.

"AYASOFYA'NIN YENİDEN CAMİ OLMASI, İSLAM İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR"

El-Hivar gazetesi yazarlarından Nureddin Hital de "86 yıl aradan sonra Ayasofya'da kılınan ilk cuma namazı için Türk halkını tebrik ediyorum." dedi.

Hital, Batılı ülkelerin istediği şekilde müze olan Ayasofya'nın yeniden cami olmasının Türkiye'nin orada egemenliğini ortaya koyması anlamı taşıdığını dile getirdi.

Cezayirli vatandaş Raniye Şevvaş da duyduğu sevinci paylaşarak, "Ayasofya'nın yeniden cami olması, İslam ve dünyadaki Müslümanlar için gurur kaynağıdır. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bir diğer Cezayirli Abdunnur Lahlu ise Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasının, "Erdoğan'ın adam gibi duruşu" sayesinde gerçekleştiğini ve atılan bu adımın, yeni nesile İslam dininin geleceği hakkında mesaj verdiğini belirtti.

Bir başka Cezayirli Cemal Abir de Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek Erdoğan'a teşekkür etti.

<p>Bağcılar'da 53 yaşındaki İhsan Öztürk'ün başına zorla kolonya döküp maske taktığı videoyu sosyal

Yaşlı adamın başına kolonya dökerek tepki çekmişti: Utandıran görüntüye 5 yıl hapis cezası istendi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Adnan Oktar'ın evlerinden 150 milyon yıllık, 10 milyon dolar değerinde fosiller çıktı

Belgesellerde görmeye alışık olmadığınız doğanın acımasız yüzü