• $7,8572
  • €9,4684
  • 457.726
  • 1325.29
23 Ekim 2020 Cuma 00:08 | Son Güncelleme:

Canlı yayın tartışması öncesi test yaptırdılar... Trump ve Biden'ın sonuçları "negatif"

Canlı yayın tartışması öncesi test yaptırdılar... Trump ve Biden'ın sonuçları "negatif"
AA

ABD'de bu akşam canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelecek başkan adayları Cumhuriyetçi Donald Trump ve Demokrat Joe Biden'ın yaptırdığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin "negatif" çıktığı duyuruldu.

ABD'de başkan adayları Joe Biden ve Donald Trump arasında 29 Eylül'deki ilk canlı yayın tartışmasından kısa süre sonra, ABD Başkanı Trump koronavirüse yakalanmıştı. İkilinin bu akşamki tartışma için Kovid-19 testi yaptırdığı açıklandı.

AA'nın aktardığı habere göre, Biden kampanyasından yapılan açıklamada, Biden'ın testinin "negatif" çıktığı duyuruldu.

Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Mark Meadows da Trump'ın uçağı tartışmanın yapılacağı Tennessee eyaletine indikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yolda Trump'a test yaptırdık ve sonuç negatif." dedi.

ABD'de 3 Kasım başkanlık seçimlerine 12 gün kala Trump ve Biden, NBC sunucusu Kristen Welker'ın moderatörlüğünde yerel saatle 21.00'de (TSİ 04.00) Tennessee eyaletinin Nashville kentindeki Belmont Üniversitesinde karşı karşıya gelecek.

Başkanlık Münazaraları Komisyonunun (CPD) yaptığı açıklamaya göre, tartışma Kovid-19 ile mücadele, aile, ırkçılık, iklim değişikliği, ulusal güvenlik ve liderlik olmak üzere toplam 6 konu başlığında yapılacak.

Toplamda 90 dakika sürecek tartışmada, her konu başlığı için 15'er dakika ayrılacak ve her konu başlığının başında adaylara 2'şer dakikalık açılış konuşması süresi tanınacak.

Tartışma, reklamsız olarak yayımlanacak.

<p>TSK'ya hakaret eden CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'a sert sözlerle yüklenen Başkan Erdoğan dü

'Darbe yapmayan ordu, CHP için 'satılmış ordu'dur'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Belirtilerine göre kanser türleri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binasının tarihi açılışı için hazırlıklar devam ediyor