• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
06 Temmuz 2020 Pazartesi 11:49 | Son Güncelleme:

Cammu Keşmir'de Müslümanların toplanması yasak, Hinduların ibadeti serbest!

Cammu Keşmir'de Müslümanların toplanması yasak, Hinduların ibadeti serbest!
AA

Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesindeki Müslümanlara yönelik yaptırımları sürüyor. Kovid-19'u bahane eden yetkililer, tüm sosyal ve dini faaliyetleri yasaklarken Hinduların ibadet için bölgedeki bir mağarayı ziyaret etmesine izin verdi.

Cammu Keşmir'de yönetimin açıklamasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle tüm dini meclis toplantıları ve sosyal faaliyetler yasaklandı.

Hinduların ise Phalgam bölgesinde yer alan Amarnath Mağarası’na ibadet maksatlı ziyaretlerine izin verildi.

Yetkililer, mağaraya yapılacak ziyaretlerin her gün 500 Hindu ile sınırlı tutulacağını ve ay sonu ziyaretlere başlanacağını açıkladı. Ziyaret periyodu ise 42 günden 15 güne düşürüldü.

İçerisinde "Şiva lingam" adında Hindular için kutsal bir sembolün bulunduğu 3 bin 888 metre rakımdaki mağarayı her yıl on binlerce Hindu ziyaret ediyor.

UZMANLAR UYARDI!

Bölgedeki sağlık uzmanları, ülkenin farklı yerlerinden bölgeye binlerce kişinin geleceğini hatırlatarak, vaka sayısının artırabileceği uyarısında bulundu.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir doktor, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cammu Keşmir’de 8 binin üzerinde Kovid-19 vakası olduğunu ve son 3 günde 20’den fazla kişinin salgında hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Yerel kaynaklara göre Cammu Keşmir'deki toplam vaka sayısı 8 bin 429'a ulaşmıştı, salgın nedeniyle 132 kişi yaşamını yitirmişti.

<h3>Başkan Erdoğan'dan 'Siber Vatan' mesajı</h3><h3>'DİJİTAL DÜNYADA...'</h3><p>Başkan Erdoğan, Resi

15 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bahçelerinden 2 bin yıllık tarihi eser çıktı

Başkan Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti