• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Ağustos 2012 Pazartesi 12:35 | Son Güncelleme:

Bolaven tayfunu Okinava'dan geçti

Bolaven tayfunu Okinava'dan geçti

Japonya'nın güney adası Okinava'nın üzerinden şiddeti azalarak geçen Bolaven tayfununun, ada ve çevresine beklendiği ölçüde zarar vermediği bildirildi.

Yetkililer, tayfun nedeniyle 4 kişinin yaralandığını ve Okinava adasıyla yakınındaki Amami adasında yaklaşık 75 bin evin elektriksiz kaldığını belirtti.
        
Japonya Meteoroloji Kurumu'ndan dün yapılan açıklamada, tayfunun merkezine yakın bölümdeki rüzgarların saatte ortalama 180 kilometre hızla estiği ve bu hızın güçlü hava akımlarıyla birlikte zaman zaman saatte 252 kilometreye kadar ulaştığı bildirilmişti.
        
Ancak Japon hava tahmini kuruluşu NHK Okinava adası ve çevresine vardığında şiddetini azaltan tayfunun saatte 140 kilometre hızla estiğini duyurdu.
        
Tayfun nedeniyle pek çok okul ve devlet binasının kapandığını belirten yetkililer, otobüs, gemi ve uçakları da içine alan ulaşım sisteminin henüz eski haline getirilemediğini kaydetti.
        
Merkezi, dün geç saatlerden itibaren Okinava adasından ayrılarak, Doğu Çin Denizi'nde kuzeybatı yönünde ilerleyen Bolaven tayfununun, bugün de Okinava ve çevresinde şiddetli yağış ve rüzgara yol açmaya devam ettiği bildirildi.
        
AA
 

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek