• $7,8312
  • €9,4637
  • 455.396
  • 1325.29
31 Mart 2020 Salı 17:49 | Son Güncelleme:

BMMYK koronavirüsle karşı mücadelede Ürdün için 27 milyon dolar destek çağrısında bulundu

BMMYK koronavirüsle karşı mücadelede Ürdün için 27 milyon dolar destek çağrısında bulundu
AA

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek vermek için Ürdün'e 27 milyon dolar yardım çağrısında bulundu.

Ürdün'ün başkenti Amman'daki BMMYK ofisinden yapılan yazılı açıklamada, mültecilerin ve zorla göç ettirilenlerin ihtiyaçlarının karşılanması ve korunma tedbirlerinin alınması amacıyla Ürdün'e 27 milyon dolar yardım edilmesi istendi.

Toplanacak paranın hastaneler, klinikler ve acil nakdi yardımlar gibi temel ihtiyaçlar için kullanılacağı belirtilen açıklamada, Japonya'dan alınan fonla Ürdün Sağlık Bakanlığına 1,2 milyon dolar kaynak sağlandığı aktarıldı.

Virüsün yayılmasının önüne uluslararası dayanışma ve iş birliğiyle geçilebileceği ifade edilen açıklamada, Ürdün'de şu ana kadar mülteciler arasında henüz bir vaka olmadığı, ancak virüs için alınan tedbirlerin mültecilere olumsuz yansımalarının yakından takip edildiği kaydedildi.

BMMYK verilerine göre, Ürdün 52 farklı uyruğa sahip 750 bin mülteciye ev sahipliği yapıyor.

Ürdün Sağlık Bakanlığı, dün Kovid-19 nedeniyle ülkedeki can kaybının 5'e, vaka sayısının ise 268'e çıktığını açıklamıştı.

AA

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

CHP'nin Katar sorunu ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Besiciler, soğuk havaya rağmen sürülerinin yanına varmak için 50 kilometre yol kat ettiler

Yılın Fotoğrafları oylaması başladı