• $7,1902
  • €8,7815
  • 413.577
  • 1502.55
27 Ağustos 2012 Pazartesi 11:05 | Son Güncelleme:

Biri onu gözetliyor

Biri onu gözetliyor

İngiltere Assange'ın ensesinde... Hükümet, başkentteki Ekvador büyükelçiliğinde kalan 'Bay sızıntı'yı kaçırmamak için binaya bu kez kamera kurdu. Londra polisi de bölgeyi bir an bile boş bırakmıyor

Ekvador ile İngiltere arasında politik krize neden olan Wikileaks'in kurucusu Julian Assange odaklı sinir harbi sürüyor. Assange'ı, kendisine siyasi sığınma hakkı tanıyan Ekvador'un elçiliğinde ablukaya alan İngiliz hükümeti, kapıda bekleyen polislere ek olarak bir de kameralı önlem aldı. Başkentin turistik ve lüks semtlerinden Knightsbridge'in simgesi olan Harrods mağazasının hemen yanında bulunan elçilik binasına önceki gün kamera takıldı.
Julian Assange'ın geçen hafta konuşma yaptığı balkonun yakınına konuşlandırılan kamera 'Bay sızıntı'nın destekçilerinin tepkisini çekti.

AYLARCA KALABİLİR
10 günden fazla süredir elçilik önünde beklediğini söyleyen bir destekçi, 'İngiliz hükümeti Assange'ın Ekvador'a gitmesine izin verene ya da İsveç Assange'ın şartlarını kabul edene kadar burada bekleyeceğim' dedi.

'Çıkarsa tutuklarız'
İngiltere, Ekvador elçiliğine sığınan Assange'ın, çıkması halinde, şartlı tahliye koşullarını ihlal ettiği için tutuklanacağını belirtmişti.

Sokak hiç boş kalmadı
Assange destekçileri, Ekvador Büyükelçiliği'nin önünü hiç boş bırakmıyor. Protestocular, hoparlörle hükümete 'Assange'a Ekvador'a sığınma izni verin' çağrısında bulunuyor.
 

<h3><strong>FENERBAHÇE'DE EROL  BULUT SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR</strong></h3><p>Sarı-lacivertlile

Haftanın Futbol Başlıkları... Erol Bulut görevden alınacak mı?

İstanbul'un ağaçları istilacı böcek türü nedeniyle tehlike altında

Türkiye'nin en uzun üçüncü tünelinde sona gelindi

Baş ağrısı ve burun kanaması nedeniyle doktora gitti! Burnundan bakın ne çıktı