• $9,6268
  • €11,201
  • 555.148
  • 1479.93
31 Mayıs 2021 Pazartesi 11:36 | Son Güncelleme:

Biden'ın maskesi düştü

Biden'ın maskesi düştü

Kuzey Kore medyasında, ABD ile Güney Kore arasındaki balistik füzelerin gelişimini sınırlayan anlaşmanın sonlandırılmasını değerlendiren bir makale yayımlandı. Söz konusu makalede, çoğu ülkenin Biden'ın gerçek yüzünü gördükleri ve hilesini anladıkları dile getirildi.

ABD ile Güney Kore arasındaki balistik füzelerinin gelişimini sınırlayan anlaşmanın sonlandırılmasıyla ilgili olarak Kuzey Kore medyasında yer alan açıklamada, "Artık birçok ülke, Biden yönetimi tarafından üretilen hileyi görüyor." ifadelerine yer verdi.

ABD ile Güney Kore arasında 21 Mayıs'ta gerçekleştirilen zirvede, Güney Kore füzelerinin uçuş menzili ve savaş başlığı ağırlığı üzerindeki tüm kısıtlamaların sona erdirilmesine karar verilmişti.

Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA) tarafından yayınlanan bir makalede ise, ABD 'diyalog vurgusuna rağmen çatışmayla meşgul olmakla' eleştirildi ve "DPRK'nın öz savunma için aldığı önlemleri BM 'kararlarının' ihlali olarak damgalayan ABD, müttefiklerine sınırsız füze geliştirme hakkı veriyor. Diyalog sözüne rağmen çatışmayla meşgul" denildi.

"HERKES HİLEYİ GÖRÜYOR"

Japonya merkezli bir Koreli yazar olan Kim Myong-chol'a ait makalede ayrıca, "Fesih adımı, ABD'nin Kuzey Kore'ye yönelik düşmanca politikasının keskin bir hatırlatıcısıdır. Artık birçok ülke, ABD'nin temel DPRK politikasını, yani Biden yönetimi tarafından üretilen hileyi görüyor" ifadelerine yer verildi.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi