• $7,3791
  • €8,9778
  • 442.206
  • 1551.57
06 Ocak 2021 Çarşamba 15:26 | Son Güncelleme:

"Biden'a kaybedersem beni bir daha görmeyeceksiniz" demişti: Trump'ın 20 Ocak'ta hangi ülkeye gideceği belli oldu

"Biden'a kaybedersem beni bir daha görmeyeceksiniz" demişti: Trump'ın 20 Ocak'ta hangi ülkeye gideceği belli oldu

ABD'de başkanlık seçimleri sırasında "Kaydebersem beni bir daha görmeyeceksiniz." diyen mevcut Başkan Trump'ın, görevi bırakacağı 20 Ocak'ta hangi ülkeye gideceği şimdiden konuşulmaya başladı. İngiliz kaynaklarına göre, Trump'ın ara sıra kullandığı uçağın 19 Ocak'ta Prestwick havaalanında olması bekleniyor.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan seçimleri kaybetmesine rağmen oylara hile karıştığını savunan Donald Trump'ın halefi için düzenlenecek törende ülkede olmayacağı konuşuluyor.

Guardian'ın haberine göre, Trump'ın başkan olarak son gününde muhtemelen nerede olacağı etrafında dönen belirsizlik, geçmişte kullandığı resmi bir uçağın Joe Biden'ın göreve başlamasından bir gün önce İskoçya'ya uçacağına dair haberlerle daha da arttı.

İskoç yayın kuruluşu Sunday Post, Trump tarafından ara sıra kullanılan Boeing 757 tipi bir uçağın, 19 Ocak'ta Turnberry golf sahası yakınlarındaki Prestwick havaalanında olmasının beklendiğini kaydetti.

HERHANGİ BİR ETKİNLİĞE DAHİL OLMAYACAK

Gazete, adını saklı tuttuğu bir kaynağın, "Bu durum genelde Trump'ın geniş bir zaman için bir yerlerde olacağının işaretidir." dediğini belirtti.

Beyaz Saray'ın Biden 20 Ocak'ta düzenlenecek yemin töreniyle göreve başlayacağı sırada Trump'ın ne yapacağına dair bilgi vermeyi reddetmesi de Başkan'ın konutu gönüllü olarak terk edip etmeyeceği sorusunu gündeme getirmişti.

Trump'ı takip eden uzmanların çoğu, Başkan'ın seçim kaybını kabul etmek anlamına gelen herhangi bir etkinliğe dahil olmaktan kaçınacağı ve dikkatleri Biden'ın görevdeki ilk gününden uzaklaştırmak için büyük bir oyalama içine gireceği tahmininde bulunmuştu.

PROTESTO İÇİN TOPLANMAYA ÇAĞIRDI

Öte yandan Washington Post gazetesinin yayımladığı bir ses kaydı, Trump'ın cumartesi günü Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger'i telefonla arayarak seçim sonuçlarını kendi lehine çevirecek şekilde "fazladan binlerce oy bulmasını" istediğini ortaya çıkarmıştı.

Pes etmeyen Başkan Trump ayrıca taraftarlarını, Kongre'nin seçim sonuçlarını resmen onaylayacağı çarşamba günü protesto için toplanmaya çağırmıştı.


Haberin Özeti

ABD'de başkanlık seçimleri sırasında "Kaydebersem beni bir daha görmeyeceksiniz." diyen mevcut Donald Trump'ın, görevi bırakacağı 20 Ocak'ta hangi ülkeye gideceği şimdiden konuşulmaya başladı.

DETAY
• İngiliz basını, Trump'ın 19 Ocak'ta İskoçya'ya gitmek için hazırlıklarını tamamladığını yazdı.
<p>'Burası bizim topraklarımız. Ne  kadar yerli olursak o kadar sağlıklı bakarız'</p><p>Osman

Türkiye'nin Batılılaşma serüveni

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yol kenarında biriken kardan araba yaptı

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi