• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
31 Mart 2021 Çarşamba 09:19 | Son Güncelleme:

Beyaz Saray'ın web sitesinde "Biden-Harris yönetimi" ifadesi kullanıldı

Beyaz Saray'ın web sitesinde "Biden-Harris yönetimi" ifadesi kullanıldı

Beyaz Saray'ın internet sitesinde yönetim şemasının gösterildiği alanda önceki başkanlarda görüldüğü gibi başkanlık koltuğunda tek isim göstermek yerine "Biden-Harris yönetimi" ifadesi kullanıldı.

Beyaz Saray'ın resmi web sitesinde yönetimdeki isimlerin yer aldığı sayfada çarpıcı bir detay dikkat çekti.

TRT Haber'de yer alan bilgilere göre, Obama ve Trump döneminden farklı olarak, sayfada 'Biden Yönetimi' ifadesi yerine 'Biden-Harris Yönetimi' ifadesi kullanıldı.

Beyaz Saray'ın ana Twitter sayfasında da aynı durum göze çarpıyor. Sayfanın bilgi kısmında "Welcome Biden-Harris White House" ifadesi yer alıyor.

Daha önce ABD medyasında hükümet çalışanlarına tüm kamusal iletişimlerde "Biden-Harris yönetimine" atıfta bulunmaları talimatını veren bir rapor olduğu iddiaları yer almıştı.

BİDEN HARRİS'E "BAŞKAN" DEMİŞTİ

Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in gelecekte ABD Başkanlık koltuğunun en önemli varisi olduğu tartışılırken, ABD'nin aşılama kampanyasında 100 milyon doza ulaşma başarısını kutlayan Joe Biden Beyaz Saray'da ulusa sesleniş konuşması yapmış, Harris için "Başkan" ifadesini kullanmıştı.

ABD eski Başkanı Trump Biden'ı sık sık zihinsel yetersizlikle suçlamış, Biden'ın Harris ile ilgili "Seçilmiş Başkan" sözlerinin ardından Demokratların Biden'ı Harris ile değiştirmek için yasal değişikliğe başvuracağını öne sürmüştü.

SAĞLIK DURUMU TARTIŞILAN KONULAR ARASINDA

Harris'in ardından kendi atadığı savunma bakanının adını unutması ve uçak mervidenlerden düşmesi, Biden'ın sağlık durumu hakkında çeşitli iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu.

Uzmanlara göre istihbarat örgütleri süreci yakından takip etmeye başladı.

ABD yasalarına göre Başkan'ın başına bir şey gelmesi ya da sağlığının işlerini yürütememesi gibi bir durumda görevi Başkan Yardımcısı devralıyor.

  • eş başkan
  • biden harris
  • yönetim
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü