• $8,2445
  • €10,0319
  • 485.431
  • 1441.33
12 Mart 2021 Cuma 00:18 | Son Güncelleme:

Beyaz Saray'dan Tigray'daki çatışmalarla ilgili açıklama: Biden, endişe duyuyor

Beyaz Saray'dan Tigray'daki çatışmalarla ilgili açıklama: Biden, endişe duyuyor
AA

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Etiyopya'nın Tigray eyaletindeki çatışmalara ilişkin "Başkan Joe Biden, bu konuda derin endişe duyuyor." dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Etiyopya'nın Tigray eyaletindeki çatışmalara ve insan hakları ihlalleri iddialarına ilişkin, "Başkan Joe Biden, bu konuda derin endişe duyuyor ve konuyla yakından ilgileniyor." dedi.

AA'da yer alan habere göre, Psaki, Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında, gündemi değerlendirdi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tigray'daki çatışmalar ve insan hakları ihlalleri iddiasında Biden yönetiminin politikasının ne olacağının sorulması üzerine Psaki, "Biden yönetimi, Etiyopya ile temaslarında şiddetin bitirilmesinin, bölgeye insani yardımın engellenmemesinin ve buradaki insan hakları ihlallerinin bağımsız taraflarca soruşturulmasının önemini vurguluyor." ifadesini kullandı.

Psaki, Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'ın, Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed Ali ile bu konuyu telefon görüşmesinde ele aldığını anımsatarak "Başkan Joe Biden, bu konuda derin endişe duyuyor ve konuyla yakından ilgileniyor." ifadesini kullandı.

<p>İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen otomobil kaçakçılığı operasyonunda 24 otomobile el konu

İstanbul'da lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 lüks otomobil ele geçirildi

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi