• $7,48
  • €9,0388
  • 442.022
  • 1556.77
08 Ocak 2021 Cuma 01:25 | Son Güncelleme:

Beyaz Saray: Baskını en güçlü şekilde kınadık

Beyaz Saray: Baskını en güçlü şekilde kınadık
AA

ABD Kongre binasının Trump taraftarları tarafından işgal edilmesine ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama yapıldı. eyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, ABD Kongre binasına yapılan baskını en güçlü şekilde kınadıklarını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, çarşamba günkü Kongre baskınını en güçlü şekilde kınadıklarını açıkladı.

AA'nın aktardığı habere göre, McEnany, dün Trump taraftarlarının ABD Kongresini basması sonrasında Beyaz Saray'da gazetecilerin karşısına çıktı.

Tüm Beyaz Saray adına bir konuşma yaptığının altını çizen McEnany, şu şekilde konuştu:

"Milletimizin Kongresinde gördüğümüz şeyler, ayıp ve Amerikan değerlerine aykırıdır. Bu yaşananları yönetimimiz adına en güçlü şekilde kınıyoruz. Kanunsuzca hareket edenler yargılanmalıdır."

Protesto hakkının Anayasanın 1. ek maddesi ile korunduğunu belirten McEnany, şunları dedi:

"Washington'da ve ülke genelinde gördüklerimiz, bu hakkı kullanmak değildi. Çarşamba günü ülkemizin Kongresinin koridorlarında yaşananlar da bu hakkın kullanılması değildi."

Olaylarda can kaybı ve yaralanmaların olmasından dolayı derin üzüntü duyduklarını dile getiren McEnany, güvenliği sağlayan güçleri de "kahramanlar" olarak nitelendirdi.

McEnany, "Dün Kongre binamızı şiddet eylemleriyle işgal edenler, bu yönetimin tüm değerlerine karşıdır. Beyaz Saray'daki herkes, iktidarın düzenli bir şekilde devredilmesini sağlamak için çalışmaktadır. Şimdi Amerika için bir araya gelme ve şiddeti reddetme zamanıdır." ifadelerini kullandı.

<p>Angela Merkel’in partisi Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin genel başkanlığına seçilen A

Türk dostu Armin Laschet kimdir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karadeniz somonuna Japon ilgisi! Önce Vietnam'a, oradan Japonya'ya gidiyor

Eğil Kalesi ve kral mezarları UNESCO yolunda