• $ 6,8612
  • € 7,7521
  • 392.135
  • 115748
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
06 Haziran 2020 Cumartesi 09:39 | Son Güncelleme:

BBC'den Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesine övgü dolu sözler!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele ilk günden itibaren büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Koronavirüsle mücadelede birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye vaka sayısındaki düşüş ile yabancı basının dikkatini çekmeyi başardı. İngiltere medyasının önemli haber kanallarından BBC News, Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla başarılı bir şekilde mücadele ettiğini ve çok daha büyük bir felaketi önlediğini belirtti.

Yabancı basının Türkiye’nin koronavirüs mücadelesindeki başarılı çalışmalarına olan ilgi sürüyor. ABD, Japonya medyasının ardından İngiliz medyasından BBC News, Türkiye’nin pandemiyle başarılı bir şekilde mücadele ettiğini ve çok daha büyük bir felaketi önlediğini belirtti.

TÜRKİYE'DE SALGIN KAYNAKLI ÖLÜMLER ABD VE İNGİLTERE'NİN GERİSİNDE

Paylaşılan son verilere göre, Türkiye’de vaka sayısı 165 binin üzerinde ve 4 bin 630 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. BBC News’in yayınladığı haberde, Türkiye’deki koronavirüs kaynaklı ölüm oranının Birleşik Krallık ve ABD’dekinden çok daha düşük olduğu ifade edildi. BBC News'in yayınladığı haberde, diğer ülkelerin de Türkiye’nin bu mücadelesinden ve virüse karşı aldığı tedbirlerden ders çıkarabileceğine dikkat çekildi.

YOĞUN BAKIM SORUMLUSU İLE YAPILAN RÖPORTAJIN DETAYLARI PAYLAŞILDI

İstanbul’da bir devlet hastanesindeki yoğun bakım sorumlusu ile yapılan röportaja da yer verilen haberde, hastalara ana tedavi olarak hidroksiklorokin adlı sıtma ilacının verildiği ve oksijen tedavisiyle birlikte hastanın yoğun bakıma yatışının geciktirilmeye çalışıldığı; ayrıca entübasyondan da kaçınıldığı ifade ediliyor.

‘ÜLKENİN YÜKSEK YOĞUN BAKIM KAPASİTESİ VAR’

Diğer ülkelerin hasta yatışlarını çok geç yaptığı, buna bağlı olarak da ilaç tedavilerine de geç başlanıldığı belirtilen haberde, diğer ülkelerin Türkiye’nin virüsle mücadelesinden ders alabilecekleri belirtildi. Öte yandan, Türkiye’nin genç nüfusunun fazla olması ve yüksek yoğun bakım yatak kapasitesinin bir avantaj olduğu aktarıldı. Ancak haberde, Türkiye’de işe yarayan bu yaklaşımın başka ülkelerde aynı etkiyi göstermeyebileceği de aktarıldı.

Benzin istasyonuna gidip atına yakıt almak istedi sosyal medyada fenomen oldu

Benzin istasyonuna gidip atına yakıt almak istedi sosyal medyada fenomen oldu

Somali'de bomba yüklü araçla saldırı

Somali'de bomba yüklü araçla saldırı

İstanbul'da, Atlı Jandarma Timi sahillerde uygulama yaptı

İstanbul'da, Atlı Jandarma Timi sahillerde uygulama yaptı

Mardin'de kimyasal patlayıcı ve patlayıcı düzenekleri ele ge�

Mardin'de kimyasal patlayıcı ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi