• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
23 Ağustos 2021 Pazartesi 21:58 | Son Güncelleme:

"Batılı güçlere ek süre vermeyeceğiz"

"Batılı güçlere ek süre vermeyeceğiz"

Taliban sözcüsü Şahin, 31 Ağustos'un Batılı güçlerin Afganistan'dan çekilmesi için son tarih olduğunu belirterek, “Ek süre vermeyeceğiz. Bu tarih bizim kırmızı çizgimiz” dedi.

Afganistan'da 20 yıl sonra yeniden yönetimi ele geçiren Taliban, Batılı güçlere ülkedeki askerlerini çekmeleri için ek süre vermeyeceğini açıkladı. Taliban Sözcüsü Suheyl Şahin, ABD'nin daha önce ilan ettiği son çekilme tarihi olan 31 Ağustos'un kendileri için "kırmızı çizgi" olduğunu söyledi. ABD Başkanı Joe Biden'ın, Afganistan'daki son Amerikan askerlerinin bu tarihte ülkeden çekileceğini açıkladığını hatırlatan Şahin, çekilme süresinin uzatılmasının Afganistan'ın işgalinin de uzaması anlamına geleceğini belirtti.

ERTELEME ÇAĞRISI

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın G7 Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden'a, Afganistan'da kalan son Amerikan birliklerinin geri çekilmesini ertelemesi çağrısı yapması bekleniyor. Johnson, Kabil Havalimanı'nda tahliyelere daha fazla zaman ayrılması için bunun gerekli olduğunu düşünüyor.

Öte yandan İran, Taliban yönetimini tanıma aşamasında olmadıklarını söyledi.

TALİBAN, MERKEZ BANKASI BAŞKANI ATADI

Reuters haber ajansı, Taliban'ın Afganistan'da Merkez Bankası Başkanı atadığını duyurdu. Taliban, Afganistan Merkez Bankası Başkanı olarak Hacı Muhammed İdris'i atadığını açıkladı.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

''Tuz Gölü'nü 30 yıla kadar kaybedebiliriz'' Korkutan açıklama!

Kaş'ta 'yakıcı denizanası' istilası

Alec Baldwin'in ateşlediği silahta gerçek mermi olduğu açıklandı