• $7,3479
  • €8,9104
  • 416.817
  • 1475.86
30 Ağustos 2012 Perşembe 03:03 | Son Güncelleme:

Başbakan suçlu bulundu

Başbakan suçlu bulundu

Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek'in son başbakanı ve haziran ayında gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçiminin en güçlü ikinci adayı Ahmed Şefik, Mübarek'in oğulları Cemal ve Ala'ya haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle suçlu bulundu.

Halen Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de bulunan Şefik hakkında tutuklama emri çıkartılarak, yurt dışına seyahat etme yasağ getirildi.
       
Söz konusu karar, eski milletvekili İsam Sultan'ın Mübarek'in oğulları Ala ve Cemal'e, İsmailiye'de Pilotlar Birliği'ne ait 40 bin metre karelik arazinin satışı sırasında haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle alındı.
        
Adalet Bakanlığı'na bağlı haksız kazanç tespit birimi uzmanlarının da yer aldığı soruşturma komisyonu, çalışmalarını Pilotlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekreteri Mahmud Rıda Sakır'ın sunduğu belgeler ışığınd değerlendirdi.
        
Komisyon, eski Mısır Başbakanı Ahmed Şefik'i Pilotlar Birliği'nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Pilotlar Birliği Arazileri Heyeti'nde arazilerin sınırlarını ve fiyatlarını belirlemekle görevli olması sebebiyle suçlu buldu.
        
AA
 

<p>Süper Lig'in 27.haftasında Beşiktaş, düşme hattından kurtulmak isteyen Yukatel Denizlispor'u Voda

Beşiktaş-Denizlispor Maç Önü

Azerbaycan'da, Hocalı Katliamı'nın 613 kurbanı anılıyor

Türk İslam Eserleri Müzesi ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkarıyor

İnsanlık tarihinin kara lekesi: Hocalı Katliamı'nın yürek yakan fotoğrafları