• $7,632
  • €9,0896
  • 417.708
  • 1548.13
25 Temmuz 2014 Cuma 01:45 | Son Güncelleme:

Ban gösterdi israil vurdu

Ban gösterdi israil vurdu

Çocuk öldüren, Gazze’yi yerle bir eden İsrail bütün insani değerleri ayaklar altına alarak masum sivillerin sığındığı BM’ye bağlı okulu bile vurdu. En az 15 Gazzeli şehit olurken çölün ortasında Filistinlilere uygulanan işkencenin fotoğrafları da yayınlandı.

İSRAİL’İN Gazze’de uyguladığı soykırımda ölü sayısı 800’e yaklaşırken sonunda beklenen oldu ve İsrail ordusu çoğu kadın ve çocuk Gazzeli masum sivillerin sığındığı BM’ye bağlı okulu da vurdu.

TOPLANTIDA HEDEF GÖSTERDİ

Gazze'nin kuzey doğusundaki Beyt Hanun'da evlerini terk eden sivillerin sığındığı okul tank ateşiyle vuruldu. Saldırıda en az 15 Gazzeli şehit olurken 200’den fazla kişi de yaralandı. 
Bu, Hamas’ın roket depoladığı iddiasıyla İsrail’in vurduğu dördüncü BM kuruluşu oldu. Saldırının önceki gün BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un Tel Aviv’de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ortak basın toplantısı düzenlemesinin ardından gelmesi dikkat çekti.  Ban toplantıda “BM okullarına silah depolayanlar hem okulları potansiyel askeri hedef haline getiriyor hem de binada çalışan BM personelinin ve oraya sığınanların hayatını tehlikeye atıyor” demişti. BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’ndan Robert Turner, İsrail güçlerinin vurmadan önce hiçbir uyarı da bulunmadığını ifade etti. 

Gazze'nin Guantanamosu 

İsrail merkezli Walla adlı sitede İsrail askerleri tarafından Gazze’de esir alınan Filistinlilerin görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde İsrail askerinin çölün ortasında bazıları çocuk yaştaki Filistinlileri çıplak vaziyette namlunun ucunda beklettiği görülüyor. Fotoğraflardaki Filistinlilerin akıbeti bilinmiyor. 

Oğluna siper oldu

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, İsrail ordusunun açtığı ateş ile bacaklarından vurulan bir Filistinli gencin annesinin, oğlunun kurtarılması için feryat etmesi ve verdiği çaba görülüyor. Ateş altındaki caddede oğlunun kaçamadığını gören kadın feryatlar içinde yardım istiyor. Yaralı gence İsrail askerleri ateş etmeye devam ediyor. ancak kadın, yaralı oğlunu alarak hastaneye götürmeyi başarıyor.

Katliam uzaydan bile göründü 

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (UUİ) görev yapan Alman astronot Alexander Gerst, İsrail’in Gazze’ye yönelik katliamının uzaydan fotoğrafını çekti. Alman astronot, Twitter adresinden “En üzücü fotoğrafım" yazarak görüntüyü paylaştı.

Tel Aviv'in 'hava'sı söndü 

Hamas'ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları dün İsrail'in başkenti Tel Aviv'de bulunan Ben Gurion Havalimanı'nı, "M75 füzeleri"yle vurduğunu duyurdu. Önceki günden bu yana ise Ben Gurion Havalimanı'na "güvenlik riski" nedeniyle toplam 244 seferden 144'ü yapılmadı. Buna ABD uçakları da dahildi. Nitekim Obama yönetimi güvenlik nedeniyle Tel Aviv’e uçuşları durdurduğunu açıkladı. Ancak bu karar ABD’deki İsrail lobisini ayağa kaldırdı. Bir NeoCon, Obama'yı İsrail'e "ekonomik boykot" uygulamakla suçlarken, New York eski Belediye Başkanı Michael Bloomberg, yasağa tepkisini Tel Aviv'e uçarak gösterdi.  Bunun üzerine ABD yasağı kaldırdı ancak birkaç saat sonra Hamas havalimanını vurduğunu açıkladı. ABD yönetimi eleştirileri reddederek, yasaklama kararının sadece Amerikan vatandaşlarının güvenliği gözetilerek alındığını belirtiyor. Ancak sonuç olarak uzmanların vardığı sonuç Hamas’ın bugüne kadar hiç olmadığı kadar İsrail’i zorladığı yönünde.

<p>Samsun'daki rezaletin ardından bir haber de Ankara'nın Mamak ilçesinden geldi. Bir kadın, tartışt

Eşini sokak ortasında dövdü

Edirne'de 4 metrekareye 1 kişi'' kuralı uygulanacak

Defineciler 120 yıllık tarihi evi talan etti

Ağrı'da dondurucu soğukların etkisini sürdürüyor