• $9,2563
  • €10,7502
  • 527.118
  • 1409.56
26 Aralık 2020 Cumartesi 02:15 | Son Güncelleme:

Avrupa'nın ortasında sürek avı katliamı

Avrupa'nın ortasında sürek avı katliamı

İspanyol avcılar Portekiz'de hayvan katliamı gerçekleştirdi. Sadece iki günde yüzlerce hayvanı kısıtlı bir alanda vuran organize avcılar tüm dünyada büyük infial yarattı. Bölgedeki geyiklerin neredeyse hepsi tükendi.

Portekizli yetkililer, İspanyol avcıların ülkede 540 yabani hayvanı öldürmesine sert tepki gösterdi. Söz konusu avın, Portekiz’in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında bulunan Azambuja’da 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Portekiz Çevre Bakanı João Fernandes olayı “iğrenç bir çevre suçu” olarak tanımlayarak 16 İspanyol avcının cezalandırılması gerektiğini savundu. Yaklaşık 1100 hektarlık alanın çevresinin kapalı olduğu, öldürülen 540 hayvanın avcılardan kaçma şansının bulunmadığı belirtildi. Olayda bölgedeki geyik popülasyonunun çoğunluğunun öldürüldüğü bildirildi.

SOSYAL MEDYADA İNFİAL

Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Hayvanları ayırt etmeden yapılan bu kıyımın, biyoçeşitlilik ve ekosisteme katkısı olabilecek bir pratik olan avcılıkla ilgisi yoktur” ifadeleri yer aldı. Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından sivil toplum örgütleri ve hayvan hakları savunucuları birbiri ardına açıklamalar yaparak olaya tepki gösterdi. 

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi