• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Şubat 2020 Salı 21:55 | Son Güncelleme:

Avrupa'da koronavirüs alarmı! İtalya, Fransa, İspanya... Şimdi de Romanya'ya sıçradı

Avrupa'da koronavirüs alarmı! İtalya, Fransa, İspanya... Şimdi de Romanya'ya sıçradı

Koronavirüsün hızla yayıldığı Avrupa'da hastalık bir ülkede daha ortaya çıktı. Romanya, İtalya'dan gelen bir vatandaşında koronavirüs tespit edildiğini duyurdu. 322 kişide enfeksiyon tespit edilen, 10 kişinin de koronavirüsten hayatını kaybettiği İtalya'da 1.3 milyon Romanya vatandaşının hayatını sürdürüyor olması ülkede endişelere yol açtı.

Romanya'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkede televizyon kanalı Realitatea Plus İtalya'dan 3 hafta önce gelen bir Romanya vatandaşında hastalığın tespit edildiğini doğruladı.

Reuters'ın haberine göre, virüsün bulaştığı kişi Bükreşte bir hastanede karantinaya alındı.

Çin'de ortaya çıkan koronavirüs 2.600'den fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. 

İTALYA'DA 1.3 MİLYON ROMANYA VATANDAŞI VAR

30'a yakın ülkeye yayılan koronavirüs Avrupa'da da hızla yayılıyor. 322 kişinin enfeksiyon kaptığı ve 10 kişinin hayatını kaybettiği İtalya'da yaşayan ve çalışan 1.3 milyon civarında Romanya vatandaşı, ülkede büyük endişeye sebep oldu.

ALMANYA'DA SAYI 17'YE YÜKSELDİ

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) ile Baden Württemberg eyaletlerinde tespit edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarıyla ülkede virüs bulaşan kişi sayısı 17'ye yükseldi.

Federal Sağlık Bakanlığı, testleri pozitif çıkanların yanı sıra şüpheli vakaların da arttığı Kovid-19 nedeniyle ülkede henüz ölüm vakasının olmadığını açıkladı.

Mönchengladbach yakınlarındaki Erkelenz beldesinde virüs tespit edilen 47 yaşındaki bir erkek Düsseldorf'taki Üniversite Kliniğinde tedavi altına alındı. Hastanın 46 yaşındaki eşi ile bir yakınının da şüpheli vaka olarak karantinaya alındığı ve testlerinin sürdüğü belirtildi.

Göppingen'de yaşayan 25 yaşındaki bir kişiye ise İtalya'nın Milan kenti ziyaretinde virüs bulaştığı, yapılan testlerin pozitif çıktığı kaydedildi. Baden-Württemberg Sağlık Bakanlığı, 25 yaşındaki hastanın bir klinikte karantinaya alınarak tedavisine başlandığını bildirdi.

Tespit edilenlerin, söz konusu iki eyaletteki ilk vakalar olduğu belirtildi.

Köln'de 1 Mart'ta yapılması planlanan ve Türkiye'den çok sayıda firmanın da katılacağı Uluslararası Hırdavat Fuarı (Eisenwarenmesse), Kovid-19 salgını tehlikesi nedeniyle iptal edilmişti.

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Altın yükselişe mi geçiyor, yatırımcılar ne yapmalı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbullular güne sisle başladı

Bugüne kadar bulunmuş büyük hazineler