• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Ocak 2020 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

Atina hukuksuzluğu meşrulaştırma peşinde

Atina hukuksuzluğu meşrulaştırma peşinde

Yunanistan’ın uluslararası anlaşmaları çiğneyerek Ege’deki 16 adayı silahlandırdığını söyleyen Milli Savunma Bakanı Akar’a Atina’dan hadsiz yanıt geldi. Akar, kışkırtıcılıkla itham edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın gayri askeri statüdeki 16 adayı anlaşmalara aykırı olarak silahlandıran Yunanistan’a tepki göstermesine Yunan medyasından hadsiz yanıt geldi. Yunan medyası Akar’ın sözlerini, ‘Saldırı’ şeklinde verdi. Yunanistan Savunma Bakanlığı kaynakları da her hangi bir saldırıda yasal savunma hakları olduğunu açıkladı. Kaynaklar, “Türkiye’den gelen bu gibi tepkiler, ‘Yunanistan’ı Ege Denizi’nin Yunan Adalarını korumak için gerekli tüm koruyucu savunma önlemlerini almaya zorluyor’ ifadelerini de kullandı. Yunan Savunma Bakanı ise Akar’ın açıklamalarını “kışkırtıcılık” olarak niteledi. 

GKRY’NİN GAFI 

Öte yandan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi,  Doğu Akdeniz’de 8. parselde sondaj çalışmalarına devam eden Yavuz sondaj gemisiyle ilgili öne sürdüğü kanıtsız iddialardan geri adım attı. Bu bölgede İtalyan ve Fransız şirketlere arama izni veren GKRY, Yavuz’un sismik verileri bu şirketlerden ele geçirdiğini belirtmişti. Rum yönetimi dün bu açıklamadan döndü ve alay konusu oldu. Çünkü, bu veriler 3 yıldır Enerji Bakanlığı sitesinde de yer alıyor.

ASKERİ EĞİTİMLER VERİLİYOR

Boğazönü, Saruhan ve Menteşe isimli grup adalarda Yunanistan’ın silahlı eğitim verdiğine dair görüntüler de paylaşıldı. Bu adaları Yunanistan, Paris Anlaşması’na aykırı olarak 1964’ten beri silahlandırıyor

<p>İzmir'de şiddeti deprem hissedildi. AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6,

İzmir'deki 6.6 büyüklüğündeki depremden ilk görüntüler geldi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en besleyici ve yararlı besini badem seçildi

Ülkelerin ilginç deprem efsaneleri