• $ 5,8038
  • € 6,6241
  • 265.981
  • 95.182
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Antalya şokunu atlatamadılar 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Krimi arasında yaşanan soykırım gerginliğinde salonu terk eden parlamenter Joelle Garriaud-Maylam, sosyal medyada çileden çıktı. 

Antalya’daki NATO toplantısında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında yaşanan sözde Ermeni soykırımı gerginliğinde salonu terk eden öteki parlamenter Joelle Garriaud-Maylam, Türkiye’nin haklı yanıtı karşısında çileden çıktı. Parlamenter, Twitter hesabından “TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun NATO parlamenter semineri açılışında onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü” diye yazdı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Bunların daha çok siyasi değil, belki psikolojik arka planları araştırılmalıdır. Birçok Fransız parlamenter varken aslen Fransız olmayan bir Fransız parlamenterin bu itirazını farklı bir psikolojik halle izah edilmesi gerektiğini düşünüyorum” demişti.  Sosyal medyaya taşınan söz konusu polemiğe Fransız parlamenter Philippe Folliot da dahil oldu.  Folliot, Twitter hesabından “Şentop’un meslektaşım Krimi’nin kökenine dair saldırgan açıklamalaryla sarsıldım” yorumunu yaptı.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bakan Çavuşoğlu: Hangi açıklama gelirse gelsin biz S-400´ü aldık

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Zamanın hayatımıza etkisi

17 milyon kişiye Temmuz zammı geliyor! Emekli maaşları ne kadar olacak?