• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
27 Ocak 2021 Çarşamba 23:43 | Son Güncelleme:

Amerikan dergisinden dikkat çeken analiz: F-35 jetleri Su-57 uçağı karşısında kolay bir av

Amerikan dergisinden dikkat çeken analiz: F-35 jetleri Su-57 uçağı karşısında kolay bir av

ABD merkezli askeri analiz dergisi The National Interest, F-22 ve F-35 ‘hayalet' avcı uçaklarının bazı eksik taraflarının olduğunu değerlendirerek, Rus Su-57 avcı uçağı için kolay bir av haline gelebileceğini öne sürdü.

Washington merkezli askeri analiz dergisi The National Interest, F-35 jetlerinin Rus Su-57 karşısında kolay bir av haline gelebileceğini öne sürdü.

Dergide yayımlanan makalede, radarlara görünmeme özelliği bulunan F-22 ve F-35 savaş jetleri ele alınarak, söz konusu uçakları düşman karşısında savunmasız hale getirebilecek bazı eksik tarafları sıralandı.

"Stels teknolojisi, yaygın inanışın aksine bir görünmezlik pelerini değildir" ifadelerini kullanan yazarlar, Rusya’da geliştirilen ufuk ötesi Podsolnuh radarlarının, gökyüzünde gizli bir uçağı tespit etme görevini kusursuz bir şekilde yerine getirdiklerini vurguladı.

Rus radarların F-35’leri uzak mesafelerde rahatlıkla takip edebildiği ifade edilen yazıda, ayrıca kızılötesi tarama teknolojisinin de Amerikan ‘hayalet’ uçaklarının konumunu saptayabildiği savunuldu.

Hava çatışması için uygun olmayan F-35 ya da B-2 Spirit gibi uçakların böyle bir durumda tüm parametreler bakımından geride kaldığına dikkat çekilen makalede, bir F-35 jetinin havada Rus Su-57 avcı uçağı için kolay bir av haline gelebileceği öne sürüldü.

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek